ساختن یک فیلم کوتاه

ساختن یک فیلم کوتاه

ناشر: انجمن سینمای جوانان ایران
کد کتاب: stock
موجودی: موجود نمی باشد
12,000 تومان
 
گروه سنی: بزرگسال
نویسنده: روبرتو مولیترنی
مترجم: صنم نادری
نوبت چاپ: اول - 1396
شابک: 9-86-7343-600-978
مشخصات: 150 صفحه، قطع رقعی، کاغذ بالک، جلد شمیز


 
اغلب اوقات بی‌نظمی را با نبوغ و مسائل سطحی را با تصمیمات آنی اشتباه می‌گیریم.
اگر تکنیک‌ها و محتویات، کنترل کار را به‌دست گیرند،
باعث می‌شوند تا آن‌چه که درباره‌شان شناخت مناسبی نداریم، بیشتر هویدا شوند.
«هنرمند ناشناس چینی»

«ساختن فیلم کوتاه» کمابیش نخستین تجربه برای نزدیک شدن به دنیای سینما و هم‌چنین اولین قدم‌های مهم  برای همکاری با هم در یک پروژه خلاقانه محسوب می‌شود. فیلم کوتاه از یک تجربۀ شخصی خارج و به قالبی تبدیل شده است که در آن می‌توان خود را به واسطۀ نشانه‌گذاری‌های دقیق بیان کرد. اما بین هدف و حاصل همیشه مشکلاتی  هم در مسیر وجود دارند که ممکن است به راحتی در دام آن بیفتیم: کمبود امکانات، نداشتن تجربۀ لازم، بی‌اطلاع بودن از قوانین و هم‌چنین روش‌هایی که می‌توان به‌واسطۀ آنها یک حاصل آماتور را به کاری پخته تبدیل کرد.
این کتاب از طرفی راهنمایی تکنیکی و عملی به حساب می‌آید ( از نوشتن فیلم‌نامه گرفته تا کارگردانی، مونتاژ و فیلم‌برداری، هم‌چنین تولید و توزیع) و از سویی دیگر شامل اطلاعات وسیعی است دربارۀ چگونگی تشکیل یک شرکت یا خانـ فرهنگی، یافتن منابع برای هزینه‌های مالی، انتخاب دوربین‌های فیلم‌برداری، استفاده از نرم‌افزارهای مونتاژ و هم‌چنین مواجهه با جشنواره‌ها.
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
بدترین یار کسی که می‌خواهد فیلم کوتاه بسازد، کمبود بودجه، فقدان تجهیزات لازم و حتی نبود هنرپیشه‌های حرفه‌ای نیست...

نویسنده 
روبرتو مولیترنی متولد 1984 است و در رم زندگی می‌کند. او در سال 2010 جایزه‌ی بزرگ مالربا را به‌عنوان سناریست دریافت کرد.   ولی علاوه بر نگارش چند کتاب، به نویسندگی برای تلویزیون، کارگردانی فیلم‌های کوتاه و مستند نیز پرداخته است. از دیگر جوایزی که وی دریافت کرده می‌تواند به جایزه جشنواره ونیز و همچنین sonar script اشاره کرد.