اگر می خواهید عکسهای فوق العاده بگیرید این کتاب را بخوانید

اگر می خواهید عکسهای فوق العاده بگیرید این کتاب را بخوانید

ناشر: نظر
کد کتاب: check
موجودی: در انبار
65,000 تومان
نویسنده: هنری کارول گروه سنی: بزرگسال
مترجم: آلما بهمن‌پور نوبت چاپ: چهارم- 1399
شابک: 5-93-1521-600-978 مشخصات:  128صفحه، مصور رنگی، گلاسه،
                 قطع رقعی، جلد نرم
 
  
«شما عکس نمی‌گیرید، عکس می‌سازید.»
انسل آدامز
 
این کتاب یک کتاب درسی نیست و من قرار نیست با استفاده از نمودارها و اصطلاحات باشگاه دوربین‌بازها به شما مبانی عکاسی را یاد بدهم. شما به دانستن آن چیزها احتیاجی ندارید. واقعیت این است که چنین دانشی، آن هم وقتی تازه شروع به کار کرده‌اید، فقط مزاحم است و مانع خلاقیت شما می‌شود.
درعوض، این کتاب شامل آثار عکاسان الهام‌بخشی از گذشته و اکنون است. شما با نگاه به عکس‌های آنها ایده‌ها و تکنیک‌هایشان را درک خواهید کرد و یاد می‌گیرید چگونه خودتان آنها را به کار بگیرید.
خواهید دید که عکس گرفتن بیش از آنکه به دانش فنی مربوط باشد به در اختیار گرفتن ارزش‌مندترین ابزار کار شما مربوط است: چشمانتان.

***
درا ین کتاب 50 عکاس مختلف معرفی شده‌اند. جماعتی از همه‌رنگ، هرکدام از آنها سبک و سیاق، علایق، و شیوه‌ی کار خاص خودش را دارد. اگر این عکاسان را در یک اتاق کنار هم بگذارید، ممکن است دعوا بالا بگیرد. اما هر اندازه هم که از یکدیگر متفاوت باشند، همگی در یک چیز مشترک‌اند. و آن درک اهمیت یکی از مهم‌ترین جنبه‌های عکاسی است: ترکیب‌بندی.
این کتاب برای کاربران دوربین‌های DSLR، کامپکت، و بریج ایده‌آل است، پر از تکنیک‌های کاربردی‌ای است که به سرعت عکس‌های شما را دگرگون خواهد کرد. علاوه بر این، تصاویر مطرح عکاسان برجسته این کتاب شما را ترغیب می‌کند که دوربینتان را بردارید و تکنیک‌هایی که یاد می‌گیرید را به‌کار ببندید.

50 عکاس بزرگ از جمله:
هنری کارتیه برسون / مارتین پر / سباستیو سالگادو / ناداو کاندر / دایدو موریاما / الین کنستانتین / انسل آدامز / گای بوردین / دوروتی لانگ / بیل برانت
 
این کتاب به مباحث زیر می‌پردازد:
1. ترکیب‌بندی
2. نوردهی
3. نور
4. لنزها
5. دیدن
تعداد: افزودن به سبد خرید
نویسنده:


هنری کارول، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد عکاسی از کالج سلطنتی هنر، عکاس، نویسنده و سخنران است. وی همچنین، نویسنده کتاب پرفروش «اگر می‌خواهید عکس‌های فوق‌العاده بگیرید این کتاب را بخوانید»، و بنیانگزار  frui.co.uk، یکی از بزرگ‌ترین برگزارکننده‌های کلاس‌های عکاسی انگلستان است.