مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم: جهانی شدن و هنر جدید

مفاهیم و رویکردها در آخرین جنبش های هنری قرن بیستم: جهانی شدن و هنر جدید

ناشر: نظر
کد کتاب: check-naz
موجودی: موجود نمی باشد
40,000 تومان
نویسنده: ادوارد لوسی اسمیت گروه سنی: بزرگسال
مترجم: دکتر علیرضا سمیع‌آذر نوبت چاپ: دهم- 1396
شابک: 1-420-699-964-978 مشخصات:  124صفحه، مصور رنگی، گلاسه،
                 قطع وزیری، جلد نرم
 
 
 
 پدیده «جهانی شدن» سریع در هنر معاصر، که عمدتاً در خلال دهه‌های 1980 و 1990 فراگیر شد، تا حدی پیامد یک نگرانی فزاینده جهانی در مورد هنر اقلیت در کشورها بود. برای مثال کاملاً طبیعی بود که در ایالات متحده اشخاص علاقمند به اشکال مختلف هنر افریقایی ـ امریکایی، می‌بایست خود را به هنر مدرن افریقا نیز معطوف سازند. بر همین منوال کسانی که هنر را یکی از راه‌های مؤثر در بیان وضعیت اقلیت افریقایی ـ امریکایی می‌شناختند، به‌طور طبیعی به سمت هنر جدیدی که توسط اعضای جامعه بومیان استرالیایی آفریده می‌شد، مجذوب گردیدند. البته عوامل دیگری نیز حرکت جهانی شدن در هنر را تسریع بخشید، از جمله کارآمدی رو به گسترش سیستم‌های جدید ارتباطات، همچنین کتاب‌ها و مجلات هنری، تلویزیون و اینترنت نیز همگی در آشنا ساختن هرچه بیشتر مخاطبان با آثار هنری در سراسر جهان بسیار موفق عمل کردند...
 
آنچه در کتاب می‌خوانید:
1. جهانی شدن
2. ظهور ویدئو
3. رسانه عکاسی
4. گرایش‌های بعد از پاپ: بلوز
5. نئوکلاسیسیم
تطابق‌های تاریخی
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
نویسنده:ادوارد لوسی اسمیت، شاعر، مورخ، منتقد هنری و یکی از مهم‌ترین صاحب‌نظران برجسته هنر معاصر جهان به شمار می‌رود. او در سال 1933 در جامائیکا تولد یافته و از سن 13 سالگی به انگلستان مهاجرت و بعدها به ملیت انگلیسی درآمد. اسمیت فارغ‌التحصیل دانشگاه اکسفورد در رشته تاریخ معاصر بوده و تاکنون بیش از یکصد کتاب در زمینه‌های مختلف هنری به رشته تحریر درآورده است. او یکی از پرکارترین و موفق‌ترین نویسندگان معاصر به شمار می‌آید که برخی از آثارش در تیراژ بیش از 250 هزار نسخه به چاپ رسیده است. از جمله معروف‌ترین تألیفات او کتاب حاضر و نیز کتب دیگری همچون «دائره‌المعارف واژگان هنری»، «هنرهای تجسمی در قرن بیستم»، «هنر امروز» و «هنر آمریکای لاتین در قرن بیستم» است که همگی به عنوان کتب مرجع هنری در سطح جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این نویسنده کتب متعددی در زمینه‌های صنایع دستی، طراحی صنعتی، مبلمان، گل‌آرایی، و نیز آثار هنرمندان معاصر اروپایی و امریکایی به نگارش درآورده که اکثر آنها تا کنون به زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتقالی، آلمانی، هلندی، سوئدی، نروژی، عربی، کره‌ای و چینی ترجمه و چاپ شده‌اند.
ادوارد لوسی اسمیت تاکنون در کشورهای بسیاری سخنرانی‌هایی در موضوعات مختلف هنری ایراد کرده و سال‌ها به عنوان صاحب‌نظر و منتقد هنری در میزگردهای شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی شرکت داشته است. او همچنین به‌طور مستمر مقالاتی در باب هنر معاصر جهان و هنرمندان پیشرو در روزنامه‌ها و مجلات معتبر انگلیسی و اسپانیایی درج کرده است.