جام نحس: بازگشت به گروشام گرینج

جام نحس: بازگشت به گروشام گرینج

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
12,000 تومان
نویسنده: آنتونی هوروویتس گروه سنی: 10 سال به بالا
مترجم: نیوشا نیک نژاد نوبت چاپ: اول -1396
تصویرگر: نیوشا نیک نژاد مشخصات: 152 صفحه، قطع رقعی، مصور، سیاه و سفید
شابک: 6-05-8328-600-978  
 
 
آقای الیوت دکمه‌ای را فشرد، صدای غرشی شنیده شد و قبل از این‌که عکس‌العملی نشان بدهند، بوران از تمام دریچه‌های کولر داخل آمد و در عرض چند ثانیه تمام دانه‌های عرق‌شان قندیل بست. چند قندیل‌ از دماغ و چانه‌ی آقای الیوت آویزان بود. سبیلش هم یخ زده و سفت شده بود. شدت سرما باعث شد خانم الیوت به‌هوش بیاید اما صورتش به داشبورد چسبیده بود.
عمه میلدرد در صندلیِ عقب، زیر ِ لحافی از برف مدفون شده بود. رولزرویس به چپ و راست منحرف می‌شد و باعث شد یک اتومبیل فیات و یک لادا از جاده خارج شده و به نرده‌های کنار جاده بخورند. آقای الیوت دودستی فرمان را چسبیده بود و درحالی‌که بخار از دهانش درمی‌آمد، گفت: «چی شده؟ قبل از این‌که راه بیفتیم ماشین رو  بردم نمایندگی و سرویس کردم، حالا چی شده؟. این جاده هم که دیگه شورش رو درآورده»
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
احتمالاً گروشام‌گرینج عادی‌ترین مدرسه‌ای است که تا به‌حال دیده‌اید، حتی با وجود یک روح، یک خون‌آشام، یک گرگینه، یک مومیایی ۳۰۰۰ ساله و یک مدیر  دو سر...
 
نویسنده
 
  مترجم و تصویرگر
 
 
آنتونی هوروویتس احتمالاً مشهورترین و پرمشغله‌ترین نویسنده انگلستان است که برای نوجوانان داستان می‌نویسد.
زندگی اش نیز از روی داستان‌های چارلز دیکنز یا برادران گریم کپی شده است. او در 1956 در استانمور در خانواده‌ای ثروتمند و متشخص به دنیا آمد. و دور و برش پر از کلفت و پرستار بود. پدرش، تاجر ثروتمندی و مرموزی بود که ناگهان بخت از او برگشت. قبل از آنکه ورشکست  شود، پولهایش را از بانک سوئیس درآورد و به حساب دیگری با نام مستعار منتقل کرد و بعد از ان ، بی‌درنگ مرد. مادرش سالها بی‌نتیجه برای یافتن پولهای پنهان شده همه جا را گشت، اما هرگز پولی نیافت. و این چیزی بود که دیدگاه آنتونی را شکل داد. او از 8 سالگی نویسندگی را شروع کرد و در 20 سالگی به یک نویسنده خبره تبدیل شد. او 10 ساعت در روز با آرامش زیر سایه درختان باغش می‌نشیند و به نوشتن می‌پردازد. آنتونی علاوه بر مجموعه داستان‌‌های موفق الکس‌ رایدر، برای سریال‌های جنایی  نیز سناریو می‌نویسد.
  نیوشا نیک‌نژاد متولد و بزرگ شده تهران است، نقاشی کردنش شاید برگردد به دوران کودکی، یک مدادشمعی قرمز و دیوارهای سفید خانه. با اینکه رشته تحصیلی‌اش مرتبط با هنر نبوده اما  تا جایی که یادش می‌آید هر گوشه و کناری مشغول کشیدن نقاشی بوده است حتی سر کلاس‌های دانشکده فنی و  مهندسی.
آموختن انگلیسی را از کودکی آغاز کرد و آموختن زبان فرانسه را در جوانی. همیشه با صراحت اعلام می‌کرد که از زندگی خارج از کشور بیزار است ، اما دست روزگار بدجوری رویش را کم کرد و او را به کشورهایی فرستاد که حتی فکر سفر به آن‌ها را نمی‌کرد چه برسد به زندگی کردن در آنجا.
 کار در زمینه کتاب کودک و نوجوان خلا تنهایی کوچ‌های اجباری را پر می‌کرد، شاید برای همین است که اسم کارهایش را گذاشته: دسترنج سال های دور از خانه! بسیاری از نقاشی‌های او در جشنواره های بین‌المللی به نمایش درآمده و او همچنان چمدان به دست از این کشور به آن کشور می‌رود ولی هرگز قلموهایش را فراموش نمی‌کند!