کسی که باد می کارد: دستاورد سیاست غرب در شرق

کسی که باد می کارد: دستاورد سیاست غرب در شرق

کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
15,000 تومان
نویسنده: میشائیل لودرز  گروه سنی: بزرگسال
مترجم: مرجانه فشاهی نوبت چاپ: اول ـ 1397
شابک: 4-4-94267-600-978 مشخصات:  184صفحه، قطع رقعی، جلد شمیز
 
  
کودتای 1953 مدلی است اساسی که امریکا و متحدانش پیوسته از آن برای تعویض یک رژیم استفاده کرده بودند: معرفی طرف مقابل بهعنوان هیولا قبل از شروع عملیات. آنتونی ایدن بهکرات مصدق را با هیتلر مقایسه میکرد. در یکی از مدارک منتشرشدهی سازمان سیا در 2013 مصدق را آنطور تشریح کرده که بعدها تقریباً با همان کلمات در مورد صدام حسین، معمر قزافی و یا اکنون، بشار اسد تکرار شده: «غیرقابل اطمینان، دیوانه، حیلهگر، مکار، محرک (...) و از پرمخاطرهترین رهبران که ما تا به امروز با آنها سروکار داشتهایم.» مصدق ملت ایران را علیه بریتانیا شورانده تا بریتانیا را خبیث بنامند: «او و میلیونها مردم هموطنش معتقدند بریتانیا صدها سال از سرزمین آنها برای تأمین منافع خود سوءاستفاده کرده است.»
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
رضاخان افسر تیپ قزاق که در اصل سپاه برگزیده‌ای از اتحادیه سوارکاران روس و اوکرائین را تشکیل می‌داد و در اختیار تهران بود، خاندان قاجاریه را که از سال 1796 حاکم بود از قدرت ساقط کرد...

نویسنده
میشائیل لودرز  به‌عنوان شرق‌شناس در روزنامه آلمانی زبان  «زمان»   (Die Zeit) بکار مشغول بود و کشورهای منطقه خاور نزدیک و خاورمیانه را از نزدیک می‌شناسد. بارها به‌عنوان متخصص اسلام در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی شرکت داشته است. از این نویسنده کتاب‌های دیگری به نام‌های روزهای انتقام‌گیری درباره انقلاب کشورهای عربی و  جنگ اشتباه درباره ایران منتشر شده است.