رفتار مصرف‌کننده بین‌المللی

رفتار مصرف‌کننده بین‌المللی

ناشر: چاپ و نشر بازرگانی
کد کتاب: check-baz
موجودی: در انبار
28,000 تومان
نویسنده: پروفسور جوشکون شاملی گروه سنی: بزرگسال
مترجمان: دکتر کامبیز حیدرزاده ـ نیما شجاعی مشخصات: قطع وزیری، جلد شمیز، 300 صفحه
شابک: 0-517-468-964-978 نوبت چاپ: دوم - 1396
 

تأثیر بر توسعه استراتژی بازاریابی

 
«مصرف‌کنندگان در بسیاری از جوامع و فرهنگ‌های مختلف جهان بیش از آنچه ما هم‌اکنون می‌پنداریم به یکدیگر شباهت دارند.»
اگر بخواهیم بگوییم که در حدود دو دهه‌ی گذشته __ سال‌های ابتدایی قرن 21 یا هزاره سوم __ چه اتفاقی برای مصرف‌کنندگان جهان افتاده است، برخی از نکات کلیدی این تصویر کلی عبارتند از:
  • دسترسی به کالاها و خدمات به‌طور شگفت‌انگیزی افزایش یافته است. محصولات و خدمات بیشتر و بهتری در بازارهای جهان در دسترس قرار گرفته‌اند.
  • اطلاعات درباره محصولات و خدمات در مقایسه با گذشته فراوان‌تر و آموزنده‌تر شده است.
  • توانایی خریدن هر محصولی در هر جای جهان کاملاً تحقق یافته است.
  • تصمیمگیری آگاهانه در بازارهای جهان شیوع یافته است. فرض بر این است که این نوع تصمیم‌گیری کیفیت زندگی کسانی را که شرایط زندگی آن‌ها پیوسته در جهت مثبت شتاب بیشتری می‌گیرد، بهبود می‌بخشد.
در عین حال، شماری از شرکت‌ها و کشورها بسیار موفق‌ بوده‌اند. تمام این نکات و موارد دیگر شناخت رفتار مصرف‌کننده در بازاریابی بین‌المللی را تسهیل می‌کنند. و بازاریابی بین‌المللی بر پایه شناخت رفتار مصرف‌کننده امروزه از هر زمان دیگری فعال‌تر شده است.
تعداد: افزودن به سبد خرید
در ربع آخر قرن بیستم و دهه اول قرن بیست و یکم، نیروی اقتصادی بی‌سابقه‌ای به نام جهانی‌سازی پدید آمده است که همواره گستره و تاثیر آن در حال افزایش است...
 
نویسنده    

پروفسور آ. جوشکون شاملی استاد پژوهش بازاریابی و بازرگانی بین‌المللی در دانشگاه فلوریدای شمالی است. او درجه کارشناسی خود را از آکادمی علوم بازرگانی استانبول (دانشگاه مرمره)، درجه کارشناسی ارشد را از دانشگاه دیترویت و دکترای خود را از دانشگاه ایالتی میشیگان گرفت. او به عنوان عضو پژوهشی بنیاد فورد، تحقیقات فوق دکترا در دادگاه کالیفرنیای لس‌انجلس، دانشگاه شیکاگو و به‌عنوان عضو تحقیقاتی برنامه بازرگانی بین‌المللی در دانشگاه نیویورک کار کرده است. 
دکتر شاملی مولف حدود 300 مقاله دانشگاهی، 23 کتاب و 30 تک‌نگاشت است و از سوی دانشگاه‌های متعددی در سراسر دنیا به‌عنوان یک پژوهشگر برجسته دعوت شده است. وی سال‌ها در دانشگاه‌های اروپا، اروپای شرقی، خاورمیانه، خاور دور، اقیانوسیه و بسیاری از بخش‌های دیگر جهان تدریس کرده است. او همچنین، از اعضای فعال کمیسیون فولبرایت بوده و عضو هیأت بررسی هفت مجله مهم علمی است. وی بنیان‌گذاز، نخستین رییس و عضو پژوهشی انجمن بین‌المللی مطالعات کیفیت زندگی (ISQOLS) نیز هست.
پروفسور شاملی در سال 2010 اولین جایزه‌ی هیأت علمی جیمز ام. پریش را در دانشگاه فلوریدای شمالی دریافت کرد.