کارمن

کارمن

ناشر: موسسه فرهنگی هنری نوروز هنر
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
10,000 تومان
 نویسنده: پروسپر مریمه  گروه سنی: بزرگسال
مترجم: کاظم عمادی نوبت چاپ: اول - 1394
شابک: 5-07-7109-964 مشخصات: 72 ص، قطع رقعی، جلد نرم

دامن سرخ خیلی کوتاهی که جوراب‌های ابریشمی سوراخ‌دارش از زیر آن پیدا بود پوشیده و کفش‌های سرخ ظریفی که روی آن‌ها را با نوارهای رنگین زینت داده بود به پا کرده و پارچه روسریش را عمداً پایین انداخته بود تا این‌که شانه‌های خود و دسته گل بزرگی را که از پیراهنش بیرون آمده بود، نشان دهد. همچنین، گلی گوشه‌ی لبانش داشت. در این حال طوری پیش می‌آمد که حرکاتش به رقص شباهت داشت. در شهر ما اگر زنی به این جامه و کیفیت دیده شود، همه علامت صلیب رسم می‌کنند و از شر او به خدا پناه می‌برند...
تعداد: افزودن به سبد خرید
بهشت... مردم اینجا می‌گویند که بهشت برای ما درست نشده.
 
نویسنده   درباره کتاب
 
در جهان هنر بسیار اتفاق افتاده که بر اساس یک قصه آثار مختلف نمایشی پدید آمده است، اما شاید شاخص ترین نمونه که در اوج قرار میگیرد تنها یک قصه باشد: کارمن همین قصه کوتاه الهام بخش و جان مایه خلق آثار فراوانی در تئاتر، نمایش عروسکی، موسیقی، اپرا، باله و سینما بوده است که به علت ساختار قوی موضوع و شخصیت های قصه اصلی توانسته اند جایگاه ویژه ای را در این هنرها برای خود کسب کند. حاصل تمام این تولیدات خاطره ای است که در ذهن ها مانده است، و یک نام: کارمن.
 
 پروسپر مریمه، ۲۸ سپتامبر ۱۸۰۳ در پاریس متولد گردید. پدرش «ژان فرانسوا مریمه» معلم مدرسه هنرهای زیبا بود و مادرش نیز در هنر نقاشی دست داشت.
او ابتدا بر اثر تعلیمات پدر و مادرش به پیشرفت‌های زیادی نائل آمد و زبان‌های انگلیسی و اسپانیولی را به خوبی فرا گرفت. پروسپر بعد از اتمام مدرسه حقوق به اسپانیا سفر کرد و مشاهده آثار تاریخی و اخلاق و ظواهر مردم این کشور در روحیه وی تاثیری عمیق به جای گذاشت و از این‌رو، قهرمانان بیشتر داستان‌هایش اسپانیایی هستند. پروسپر مدتی نیز در سالن‌های ادبی فرانسه رفت‌وآمد کرد که گروهی از نویسندگان معروف آن زمان مانند شارل ـ آگوستن سنت ـ بوو و مادام روکامیه در آن شرکت داشتند و بعداً فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز کرد که نتیجه‌اش رسیدن به نمایندگی مجلس فراماسونری بود. وی در ۲۳ سپتامبر ۱۸۷۰ در ۶۶ سالگی در شهر کن چشم از جهان فروبست.