هم‌پیمان

هم‌پیمان

ناشر: موسسه فرهنگی هنری نوروز هنر
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
20,000 تومان
 نویسنده: ورونیکا راث گروه سنی: بزرگسال
مترجم: هدیه منصورکیایی نوبت چاپ: اول - 1394
شابک: 1-58-7109-964-978 مشخصات: 432 ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
«لبخند کمرنگی روی لب‌هایم شکل می‌گیرد. نباید این کار را بکنم اما کنترل رفتارم تحت این شرایط از کنترل کلماتم سخت‌تر است. او فکر می‌کند که توبیاس به او تعلق دارد. نمی‌داند که او فقط به خودش تعلق دارد...

مادرم همیشه روی لبه هر چیز می‌نشیند. لبه صندلی، میز، سکو انگار هر لحظه آماده فرار است. این بار روی لبه میز قدیمی ژنین نشسته. نوک پایش را روی زمین گذاشته درحالیکه شهر مه‌گرفته پشت سرش می‌درخشد. زمانی بسیار عضلانی بود اما حالا استخوانی شده.»

جامعه مبتنی بر بخش‌ها که تریس زمانی به آن اعتقاد داشت با خشونت و خیانت درهم شکسته و رو به نابودی است. حالا او برای کشف دنیای آن‌سوی مرز آماده است.
شاید فراتر از حصار، او و توبیاس زندگی تازه‌ای را در کنار هم آغاز کنند که در آن دروغ و خاطرات دردناک جایی نداشته باشد. اما واقعیت نگران‌کننده‌تر از آن چیزی است که او پشت سر گذاشته است.
حقایق تازه روی زندگی گذشته و باورهایشان پرده‌ای تاریک می‌کشد و تصویر جدیدی از زندگی پیش روی قهرمانان ما، تریس و توبیاس، قرار می‌دهد و آنها را وادار می‌کند یک‌بار دیگر به نبرد با درک پیچیدگی‌های طبیعت انسان بروند و با انتخاب‌هایی دشوار در مورد شجاعت، فداکاری و عشق روبرو شوند.

«هم‌پیمان» جلد سوم از مجموعه‌ای سه جلدی علمی تخیلی است که عنوان پر فروش‌ترین کتاب ۲۰۱۱ را در ادبیات امریکا به خود اختصاص داده است. همچنین جلد اول این مجموعه به عنوان بهترین کتاب Goodreads در سال ۲۰۱۱ انتخاب شد. در می 2011 رتبه ششم پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز را به مدت یازده هفته به خود اختصاص داد.
تعداد: افزودن به سبد خرید
لبخند کمرنگی روی لب‌هایم شکل می‌گیرد. نباید این کار را بکنم اما...
 
نویسنده   مترجم
 


 
 ورونیکا راث، نویسنده آمریکایی است که شهرتش را مدیون کتاب‌های سه‌گانه سنت شکن (سنت شکن، شورشی، هم‌پیمان + فور) است که جز پرفروش‌ترین کتاب‌های فانتزی دنیا محسوب می‌شود.
او در ۱۹ اوت ۱۹۸۸ در نیویورک به دنیا آمد. مادرش نقاش بود و ورونیکا سومین فرزند خانواده محسوب می‌شد. پس از یک سال  مکان تحصیلش را تغییر داد و در سال 2010 در رشته نویسندگی خلاقانه از دانشگاه نورف وست شیکاگو فارغ‌التحصیل شد.
ورونیکا راث، هم‌اکنون با همسر عکاسش در شیکاگو زندگی می‌کند.
 
هدیه منصور کیایی در 18 مهر 1362 در تهران به دنیا آمد. او دوران کودکی‌اش را در شهر ساحلی شهسوار سپری کرد و تحصیلاتش را در رشته مترجمی زبان انگلیسی و سپس آموزش در سال 1389 به پایان رساند. او مترجم آثاری از قبیل: «هیچ جا مثل اینجا نیست»، «هدیه»، «به پیوست: دوستت دارم»، و سه‌گانه «سنت‌شکن» است.​