بز زنگوله پا

بز زنگوله پا

ناشر: موسسه فرهنگی هنری نوروز هنر
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
10,000 تومان
نویسنده: جواد ذوالفقاری گروه سنی: بزرگسال
تصویرگر: فرشید شفیعی نوبت چاپ: اول - 1377
شابک: 3-0-91947-964 مشخصات: 44 صفحه، قطع رقعی، مصور، سیاه و سفید
   
 
نمایشنامه‌های عروسکی
براساس قصه‌های ایرانی
 
شاید افتخار دست یافتن به یکی از لذت‌بخش‌ترین حس‌ها و غریب‌ترین لحظات در زندگی، نصیب بازیگری می‌شود که پس از اجرای نمایش بر صحنه می‌آید.
نمایش، مجموعه هنرها و کامل‌ترین هنر است. کامل‌ترین هنر. هم ادبیات دارد، هم موسیقی، و ... و نزدیک‌ترین تصویر از زندگی را ارائه می‌دهد.
مبنای نمایش، نمایشنامه است و با ثبت آن است که ماندگار می‌شود. و از آنجا که  قصه و افسانه یکی از بهترین بسترها برای خلق نمایشنامه بوده و ایران از غنی‌ترین و سرشارترین ادبیات عامیانه برخوردار است، سری کتاب‌های «نمایشنامه‌های عروسکی»  گامی مؤثر در جهت نو کردن و بهره‌گیری از این فرهنگ محسوب شده و به بازنگری و بازآفرینی قصه‌ها و افسانه‌های ایرانی می‌پردازد.
بز زنگوله پا اولین کتاب از سری کتاب‌های «نمایشنامه‌های عروسکی، براساس قصه‌های ایرانی» است  که برای هم‌نفسی با کارگردانان نمایش عروسکی کودکان، عزیزان همراه، هنرپژوهان و شیفتگان این هنر صورت گرفته است.  یعنی سرانجام برای رسیدن به اجرا و دست یافتن به همان لذت‌بخش‌ترین حس‌ها و غریب‌ترین لحظات زندگی.
تعداد: افزودن به سبد خرید
کجایین شنگول من؟ کجایین منگول من؟ حبه انگور من؟... نکنه تنهایی صحرا رفته باشن؟... نکنه گرگ اومده...
 
نویسنده   تصویرگر
 
جواد ذوالفقاری، نویسنده،‌ کارگردان، مترجم و مدرس دانشگاه و از فعالان تئاتر عروسکی بود که در سال 1331 در همدان چشم به جهان گشود و سال‌ها در حوزه‌ تئاتر عروسکی مشغول نگارش، ترجمه و کارگردانی بود.
از جمله فعالیت‌های او می‌توان به نمایش‌های «علی‌بابا و چهل دزد بغداد»، «دوستان الماس»،‌ «بز زنگوله پا»، «کدو قلقله‌زن»، «سیاوش»، «فرنگیس»، «خرمشیر» اشاره کرد.
ذوالفقاری همواره متون و داستان‌های کهن ایرانی را دستمایه خلق آثار خود قرار می‌داد. وی نمایش «بازی پسر و گرگ» را در رپرتوار کودک و نوجوان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا کرد.
وی در اردیبهشت سال 1390 براثر بیماری درگذشت.
 
فرشید شفیعی  (متولد ۱۳۴۷، تهران) هنرمند نقاش، تصویرگر و انیماتور ایرانی است. آثار وی در بسیاری از نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و در زمینه‌های مختلف هنری جوایزی کسب کرده است که  از جمله می‌توان به «سیب طلای نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری کتاب براتیسلاوا» اشاره کرد.
شفیعی دارای مدرک کارشناسی گرافیک از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد پویانمایی از دانشگاه هنر تهران است.
هنگامه معمری درباره‌ی این هنرمند می‌گوید: «فانتزی و رفتار تصویری شفیعی نماینده‌ی گذار مهمی از هنر ایران از مدرن متاخر به دوران معاصر است و سهم این هنرمند را نمی‌شود در ساخت فرهنگی دوران خودش نادیده گرفت.»