بچه‌های واگنی

بچه‌های واگنی

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
12,000 تومان
نویسنده: گرترود چندلر وارنر گروه سنی: 8 سال به بالا
مترجم: آیدا مرادی آهنی نوبت چاپ: دوم - 1397
شابک: 3-06-8328-600-978 مشخصات: 112 صفحه، قطع رقعی، مصور، سیاه و سفید
   
 
 
برگزیده بهترین کتاب زمستان 1395 لاک‌پشت پرنده
بیست و چهارمین فهرست لاک‌پشت پرنده

بچه‌ها خیلی زود شهر را ترک کردند و وارد جاده شدند. ماه بزرگ زرد رنگ باعث می‌شد به‌راحتی جلویشان را ببینند. هنری گفت: «باید سریع‌تر حرکت کنیم. امیدوارم نانوا و زنش هنوز خواب باشند و نفهمند که ما رفته‌ایم.»
آن‌ها با بیش‌ترین سرعتی که می‌توانستند به سمت پایینِ جادّه به راه افتادند. وایولت پرسید: «چه‌قدر دیگر می‌توانی بنی را بغل کنی؟»
...
به آن‌هایی که به دنبال ماجراجویی هستند، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانند.
تعداد: افزودن به سبد خرید
آن‌وقت بود که درست میانِ درخت‌ها چیزی سر  راهش سبز شد: یک واگُن!
 
نویسنده
 
  مترجم و تصویرگر
 
 
گِرتِرود چَندلِر وارنِر زمانی که به عنوان معلّم درس می‌داد متوجّه این نکته شد که بسیاری از کودکان طرفدارِ داستان‌های هیجان‌انگیزند، امّا به‌نُدرت کتابی پیدا می‌کنند که آسان و در عین حال، خواندنی باشد. برای همین، تصمیم به نوشتن چنین کتابی گرفت. اوّلین اثرش یعنی بچّه‌های واگُنی به‌سرعت باعث شهرت و محبوبیتش شد.
عُنصرِ معمّا در همه‌ی کتاب‌های خانمِ وارنِر بسیار مهم است و او هیچ‌وقت به آن‌ها فقط به چشمِ معمّاهای کودکانه نگاه نکرد.
خانم وارنِر بیش‌تر بر استقلال، ابتکار و از خودگذشتگی زیاد اهالی نیواِنگِلَند  (مثل آلدِن‌ها) در کارها و پیشرفت‌شان تأکید داشت. بیش‌تر ماجراهای آلدِن‌ها بدون دخالتِ زیاد بزرگسالان جلو می‌رفت و این دلیل دیگری بود که باعث می‌شد کودکان و نوجوانان از خواندن‌شان لذّت ببرند.
خانم وارنِر تا زمان مرگش در سال ۱۹۷۹ در پوتنام کانِتیکِت زندگی می‌کرد. در طول زندگی‌اش صدها نامه از دختران و پسرانی دریافت کرد که برایش می‌نوشتند چه‌قدر کتاب‌هایش را دوست دارند. این گونه بود که او ماجراهای آلدن‌ها را در 19 کتاب دیگر با نام سری بچّه‌های واگُنی ادامه داد.
 
آیدا مرادی آهنی متولد و بزرگ‌شده‌ی تهران. قرار بود رشته برق ـ الکترونیک را تا هرجا که بشود ادامه دهد، اما قصه‌ها نگذاشتند و او بعد از فارغ‌التحصیلی دانشگاه تهران مرکز، خود را مشغول نوشتن داستان دید. اولین مجموعه داستانش با نام «پونز روی دم گربه» توسط نشر چشمه در سال 1390 منتشر شد و دو سال بعد، رمان «گلف روی باروت» او توسط انتشارات نگاه به چاپ رسید. وی این روزها با مجلات و روزنامه‌های بسیاری در زمینه نقد و بررسی‌های سینمایی همکاری می‌کند. بازنشر بعضی از آنها را می‌توانید در وب‌سایت شخصی‌اش بخوانید:
www.aidamoradiahani.com
«بچه‌های واگنی» اولین ترجمه او در دنیای کودک و نوجوان است.