راه دیگر

راه دیگر

ناشر: نی
کد کتاب: stock
موجودی: موجود نمی باشد
6,800 تومان
نویسنده: ارناندو د سوتو گروه سنی: بزرگسال
مترجم: جعفر خیرخواهان نوبت چاپ: سوم- 1393
شابک: 4-55-1851-964-978 مشخصات: قطع رقعی، جلد نرم، 422 صفحه
 
عامه مردم به هیچ وجه خوشحال نبودند. رسانه‌های خبری که اخیراً به مالکانشان برگردانده شده بود، وضعیت را مسخره می‌کردند. کسبه رسمی شکایت‌های تلخی داشتند. ساکنان شهر می‌خواستند شهرداری دربرابر دستفروشان که یکی از اسفناک‌ترین میراث‌های اجتماعی دولت نظامی بود، موضع‌گیری کند. همه اینها وضعیت دشوار خاصی ایجاد کرد که شهرداری جدید را حتی به حل این مشکل تشویق نکرد، چون که قبل از شروع شکست خورده بود اما در عوض سعی کرد به اهداف سیاسی محدودی برسد.

راه دیگر ماجرای تهی‌دستان یک کشور است که چگونه به‌طور خودجوش جامعه بازارمدار را ایجاد کردند.
در قرن بیستم بزرگ‌ترین تهدید برای آزادی، دولت‌های تمامیت‌خواه بودند. اما در قرن حاضر این تهدید از جانب گروه‌های کوچک بی‌شماری می‌آید که با نفرت غیرعقلایی و میل به تخریب تحریک شده و پیروان خود را از میان تهی‌دستان درمانده انتخاب می‌کنند. پیام اصلی «راه دیگر» این است که خشونت و ترور را نه با زور بلکه با توانمندسازی حقوقی و حمایت قانونی از تهی‌دستان می‌توان کاهش داد.
تعداد: افزودن به سبد خرید
عامه مردم به هیچ وجه خوشحال نبودند. رسانه‌های خبری که اخیراً به مالکانشان برگردانده شده بود، وضعیت را مسخره می‌کردند...
 
نویسنده   درباره کتاب


ارناندو دسوتو، اقتصاددان پرویی، نویسنده کتاب‌های راه دیگر و راز سرمایه، رئیس موسسه آزادی و دموکراسی (ILD) در پرو، از مدافعان بازار و حقوق مالکیت است. مجله تایم وی را در ردیف پنج رهبر بزرگ امریکای لاتین در قرن بیستم جای داده است.
او که اصلیت پرویی دارد مدارک تحصیلی عالی خود در رشته اقتصاد را از کشور سوئیس دریافت کرد و در همانجا به استخدام سازمان تجارت جهانی درآمد. پس از برپایی دموکراسی در 1979 به این کشور برگشت.
دسوتو تقریباً سه دهه گذشته به درک جهانی حقوق مالکیت و توسعه نهادهای بازار و دموکراسی کمک‌های ارزشمندی کرده است. وی در کتاب حاضر ، موانع رشد بخش خصوصی را که تا آن زمان برای سایرین قابل مشاهده نبود، شناسایی کرده است.

انتشار کتاب «راه دیگر» در 1986 ولوله‌ای در جامعه پرو به راه انداخت و با فروش 300 هزار نسخه به پرفروش‌ترین کتاب تاریخ پرو تبدیل شد.
 
کتاب «راه دیگر» می‌تواند راهنمای عمل همه کسانی باشد که به تهیدست‌ترین اقشار جامعه کمک می‌کنند. کتابی جذاب که با شرحی دقیق و مفصل نشان می‌دهد چگونه گروه‌های تهی‌دستی که زمین‌ها را به تصرف خود درآورده‌اند، سازماندهی شده و می‌کوشند خانه‌هایی را که ساخته‌اند، قانونی کنند. چگونه از روش‌های ابتدایی ثبت زمین استفاده می‌شود. چگونه بخش غیررسمی خدمات مسافربری درون‌شهری برنامه‌ریزی می‌شود و گسترش می‌یابد و چگونه دستفروشان خیابانی سرانجام بازارهای مخصوص به خود را ایجاد می‌کنند.