ژان فرانسوا لیوتار

ژان فرانسوا لیوتار

ناشر: نی
کد کتاب: stock
موجودی: موجود نمی باشد
3,000 تومان
نویسنده: ژان فرانسوا لیوتار گروه سنی: بزرگسال
مترجم: قمرالدین بادیردست نوبت چاپ: اول - 1389
شابک: 2-04-1851-964-978 مشخصات:184ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
دانش تبدیل به کالایی شده که در بازار خرید و فروش می‌شود، و اساس قدرت در جامعه نیز هست: «دانش به شکل کالایی اطلاعاتی و غیرقابل چشم‌پوشی برای قدرت تولید بوده و یکی از عمده‌ترین ــ و شاید عمده‌ترین ــ سلاح در رقابت جهانی برای قدرت است.» قدرتمندترین ملل آن‌هایی هستند که بزرگ‌ترین منابع دانش را در اختیار دارند، آن‌هایی که بهترین فن‌آوری‌ها، پیشرفته‌ترین نظام‌های ارتباطی و سلاح‌ها، پیشرفته‌ترین داروها و وسایل لازم برای گردآوری دقیق‌ترین اطلاعات درباره رقبایشان را دارند. اکنون رقابت جهانی بر سر قدرت به شکل جنگ برای دانش درآمده است...
تعداد: افزودن به سبد خرید
قدرتمندترین ملل آن‌هایی هستند که بزرگ‌ترین منابع دانش را در اختیار دارند...

 
نویسنده   درباره کتاب

 
سایمون ملپاس، قبل از پیوستن به دپارتمان ادبیات انگلیسی دانشگاه ادینبورگ در سال 2004، در دانشگاه منچستر متروپلیتن به تدریس زبان انگلیسی مشغول بود. او اولین مدرک دانشگاهی خود را در رشته نمایشنامه‌نویسی و تأتر در دانشگاه بیرمنگام دریافت کرد. سپس کارشناسی ارشد خود در رشته تئوری نقد و فرهنگ را در دانشگاه کاردیف به پایان برد و دکترایش را در رشته زیبایی‌شناسی شعر عاشقانه انگلیسی، فلسفه ایده‌آلیست آلمانی و تئوری معاصر دریافت کرد.
او در حال حاضر استاد ادبیات انگلیسی در دانشگاه ادینبرگ انگلستان است.

 
  ژان فرانسوا لیوتار  فیلسوف فرانسوی، جامعه‌شناس و تئوریسین ادبی  و یکی از برجسته‌ترین متفکران انتقادی نیمه دوم قرن بیستم بود. شهرتش به سبب تحلیل‌های نوآورانه‌اش از پست‌مدرنیسم و پست مدرنیته است.
او در سال 1940 به تحصیل فلسفه در دانشگاه سوربن مشغول شد. سپس پست تحقیقاتی‌ای در مرکز بین‌المللی تحقیقات علمی فرانسه به دست آورد و در 1950، کرسی استادی فلسفه دانشگاه کنستانتین را پذیرفت، و در 1971، دکترایش را با مقاله «مباحثه، استعاره» که در همان سال چاپ شد، تحت نظارت مایکل دوفرن به پایان برد. او در سال‌ 1972 در دانشگاه پاریس 7 به تدریس مشغول شد و در 1987 با درجه پروفسور از این دانشگاه بازنشسته شد. نزدیک به دو دهه وی به‌عنوان استاد تئوری انتقادی در دانشگاه‌ کالیفرنیا، اروین سخنرانی کرد و استاد مهمان بسیاری از دانشگاه‌های مهم در چهارگوشه دنیا بود که از آن‌ها می‌توان به  دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، یل، استونی بروک، و دانشگاه سن دیگو امریکا، مونترال کبک و سن پائولوی برزیل اشاره کرد.
او همچنین یکی از بنیانگزاران و مشاوران کالج بین‌المللی فلسفه در پاریس است. روزگار قبل از مرگش در رفت‌وآمد بین پاریس و آتلانتا و تدریس در دانشگاه اموری به‌عنوان استاد فلسفه و زبان فرانسه می‌گذشت.