آنچه با پول نمی‌توان خرید

آنچه با پول نمی‌توان خرید

ناشر: مرکز
کد کتاب: stock
موجودی: موجود نمی باشد
15,900 تومان
نویسنده: مایکل سندل گروه سنی: بزرگسال
مترجم: حسن افشار نوبت چاپ: هفتم- 1395
شابک: 9789651225512 مشخصات:208ص، قطع رقعی، جلد شمیز
 
برنده جایزه بهترین کتاب سال بازرگانی ـ Financial Times and Goldman Sachs 2012
 
ما در روزگاری به سر می‌بریم که تقریباً هر چیزی خرید و فروش می‌شود. در سه دهه گذشته، بازارها ــ و ارزش‌های بازاری به‌طور بی‌سابقه‌ای بر زندگی ما حاکم شده‌اند. ما با انتخاب خودمان به این نقطه نرسیده‌ایم. تقریباً بر سر ما آوار شده است.
با پایان جنگ سرد، بازار و اندیشه بازاری اعتبار بی‌سابقه‌ای پیدا کرد، که کاملاً طبیعی بود. معلوم شده بود که هیچ ساز و کار دیگری برای سامان‌دهی تولید و توزیع کالا به اندازه تولید ثروت و رفاه کارآمد نیست. با این حال، حتی بعد که کشورهای بیش‌تری به استفاده از ساز و کار بازار در مدیریت اقتصادشان روی آوردند، اتفاق دیگری در حال وقوع بود. ارزش‌های بازاری نقش بیش‌تری در زندگی اجتماعی پیدا می‌کرد. اقتصاد یک امپراتوری می‌شد.
تعداد: افزودن به سبد خرید
امروزه منطق خرید و فروش نه فقط بر کالاهای مادی بلکه بر کل زندگی ما حاکم شده است. وقت آن رسیده که از خودمان بپرسیم آیا این جور زندگی را می خواهیم یا نه.
 
نویسنده   درباره کتاب


پروفسور مایکل سندل (متولد مارچ 1953) فیلسوف سیاسی امریکایی و استاد دانشگاه هاروارد است.
او در میناپولیس در خانواده‌ای یهودی به دنیا آمد. خانواده او بعدها، وقتی وی سیزده ساله بود به لس‌آنجلس مهاجرت کرد. سندل پس از دریافت لیسانس سیاست از دانشگاه برندایس (1975)، تحت نظارت پروفسور چارلز تیلور تحصیلات دکترای خود را در دانشگاه اکسفورد به پایان برد.
او بیش از دو دهه به تدریس درس مشهور خود «عدالت» در دانشگاه هاروارد پرداخته و بیش از 15000 دانشجویی که این دوره را گذرانده‌اند، آن را به یکی از دوره‌های پرطرفدار دانشگاه هاروارد تبدیل کرده‌اند. پاییز 2005، بحث‌های این کلاس ضبط شده و به‌صورت آنلاین برای دانشجویان غیرحضوری هاروارد پخش شد. سپس، در پاییز 2007، این درس با 1115 دانشجو ‌عنوان بزرگ‌ترین کلاس درس دانشگاه هاروارد را به‌خود اختصاص داد.
خلاصه این کلاس‌ها هم‌اکنون در 12 قسمت با نام « Justice: What's the Right Thing to Do?» پخش شده و در سایت «عدالت با مایکل سندل» برای عموم قابل دسترس است.
سندل همچنین با همکاری داگلاس ملتون، به تدریس سمینارهای «اخلاقیات و بیوتکنولوژی» مشغول است که شامل مفهوم اخلاقیاتِ انواع مختلف روش‌های بیوتکنولوژی و امکانات آن است.
  اثری برانگیزنده و پرمعنا به لحاظ نظری. فراخوانی به بیدارباش برای درک و پذیرش نیاز شدید به یافتن شیوه‌ای عقلانی برای سخن گفتن از انسانیت.
رساله‌ای درخشان، آسان فهم، زیبا و شوخ‌طبع درمورد این پرسش که در یک جامعه‌ی خوب چه چیزی نباید فروشی باشد.