جامعه‌شناسی پست‌مدرنیسم

جامعه‌شناسی پست‌مدرنیسم

ناشر: ققنوس
کد کتاب: out
موجودی: موجود نمی باشد
8,000 تومان
نویسنده: اسکات لش گروه سنی: بزرگسال
مترجم: شاپور بهیان نوبت چاپ: اول - 1383
شابک: 1-96-3114-964-978 مشخصات:416 ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
زندگی تنها آن‌گاه به نظر می‌رسد ارزش زیستن دارد که آستانه خواب و بیداری هر کسی از میان برخیزد، آن‌سان که زبان با گام‌های بی‌شمارِ ایماژهایی که به پس و پیش روانند، آن‌گونه که هست ظاهر شود؛ آن‌جا که صدا و ایماژ، ایماژ و صدا، چنان به سهولت در هم فرو می‌روند که دیگر جایی برای امر بی‌ارزشی به اسم «معنی» باقی نمی‌ماند.
تعداد: افزودن به سبد خرید
زندگی تنها آن‌گاه به نظر می‌رسد ارزش زیستن دارد که آستانه خواب و بیداری هر کسی از میان برخیزد...
 
نویسنده   درباره کتاب


اسکات لش (متولد 23 دسامبر 1945) استاد جامعه شناسی و مطالعات فرهنگی در دانشگاه لندن است . او مدرک لیسانس خود را در رشته روانشناسی از دانشگاه میشیگان دریافت کرد، و فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی از دانشگاه نورث‌وست و دکترای خود را مدرسه اقتصاد لندن به پایان برد.
او کار خود را به عنوان سخنران در  دانشگاه لنکستر آغاز کرد و سپس در سال 1993 به درجه پروفسوری رسید. او در سال 1998 به لندن نقل مکان کرد تا پست جدیدش ــ رئیس مرکز مطالعات فرهنگی و استاد جامعه‌شناسی کالج گلداسمیت را تحویل بگیرد.
کارهای لش اثر مهمی در جامعه‌شناسی و مطالعات فرهنگی داشته، وی مصاحبه‌های بسیاری انجام داده و از سال 1989 به عنوان ویراستار مجله «تئوری، فرهنگ و جامعه‌شناسی» را برعهده دارد. آثار وی به 15 زبان ترجمه شده و او از سال 1996 تا به حال به تحقیق و کار بر پروژه‌های تکنولوژی و رسانه‌های جمعی پرداخته است.
 
پست‌مدرنیسم چه معنایی دارد؟ و چرا بحث درباره آن برای درک زندگی اجتماعی امروز ضروری است؟
این کتاب معتبر و روشنگر اولین بررسی تفصیلی جامعه‌شناسی پست‌مدرنیسم به‌شمار می‌رود. اسکات لش تفاوت‌های مدرنیسم و پست‌مدرنیسم را بررسی و زمینه‌های تاریخی و اجتماعی تکوین آن‌ها را توصیف می‌کند، و دلایل اهمیت پست‌مدرنیسم را به روشنی شرح می‌دهد. این کتاب راهنمای سودمند برای آشنایی خواننده با یکی از مفاهیم اساسی روزگار مدرن است.