-15% حادثه‌ای عجیب برای سگی در شب

حادثه‌ای عجیب برای سگی در شب

ناشر: مکتوب
کد کتاب: ex
موجودی: موجود نمی باشد
15,500 تومان 13,175 تومان
نویسنده: مارک هادون گروه سنی: بزرگسال
مترجم: گیتا گرکانی نوبت چاپ: اول - 1394
شابک: 3-6-94408-600-978 مشخصات:276 ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
برنده جایزه ادبی کاستا بوک / برنده جایزه بهترین کتاب کودک گاردین
 
وقتی مادر مرد، خانم فوربز در مدرسه گفت او به بهشت رفته. علتش این است که خانم فوربز خیلی پیر است و به بهشت اعتقاد دارد. و شلوار گرمکن می‌پوشد برای این‌که می‌گوید خیلی از شلوارهای معمولی راحت‌تر است. و به خاطر تصادف با موتورسیکلت یکی از پاهایش کمی کوتاهتر از آن یکی است.
اما مادر وقتی مرد به بهشت نرفت چون...

وقایع این داستان در انگلستان می‌گذرد. کودکی به نام کریستوفر که اوتیسم دارد وقتی می‌فهمد ولینگتون، سگ همسایه، روی چمن‌ مرده است، تصمیم می‌گیرد به دنبال قاتل بگردد و یک رمان جنایی بنویسد. اما نه تنها راز قتل سگ را کشف می‌کند، بلکه رازهای دیگری نیز برملا می‌شود...
تعداد: افزودن به سبد خرید
مردم برای من گیج‌کننده‌اند. اولین دلیل اصلی این است که مردم بدون استفاده از کلمات خیلی حرف می‌زنند.
سیوبهان می‌گوید که اگر شما یک ابرویتان را بالا ببرید این می‌تواند یک عالم معنی مختلف داشته باشد.
 
نویسنده   مترجم

 
مارک هادون در 26 سپتامبر 1962 در انگلستان به دنیا آمد. او در سال 1987 اولین کتاب خود به نام Gilbert’s Gobstopper را برای کودکان به چاپ رساند. و در ادامه آن کتاب‌های بیشماری برای کودکان نوشت که خودش نیز آن‌ها را تصویرسازی کرده بود.
این نویسنده انگلیسی بیش‌تر شهرتش را مدیون کتاب «حادثه‌ای عجیب برای سگی در شب» است. او تاکنون جوایز بسیاری از جمله جایزه گاردین، جایزه ویتبرد را کسب کرده است.
  گیتا گرکانی در سال 1337 در تهران به دنیا آمد. او نویسنده، مترجم و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان است و تاکنون جوایز بهترین ترجمه رمان نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1383 برای رمان «ژانوس ستاره‌ی آرزو» و همچنین جایزه‌ی ادبی پروین اعتصامی به خاطر کتاب «فصل آخر» را دریافت کرده است. وی ادبیات و نمایشنامه‌نویسی را در دانشکده هنرهای دراماتیک آموخت و سپس، ده سال سرپرست گروه تأتر و سینمای شورای کتاب کودک بود. او هم‌اکنون با همسرش و دو فرزندش در تهران زندگی می‌کند.