شارون و مادرشوهرم

شارون و مادرشوهرم

ناشر: مکتوب
کد کتاب: ST-mak-950830-14
موجودی: در انبار
12,000 تومان
نویسنده: سعاد امیری گروه سنی: بزرگسال
مترجم: گیتا گرکانی نوبت چاپ: اول - 1395
شابک: 7-8-94408-600-978 مشخصات: 224 ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
من حوصله نداشتم به مأمور امنیتی بگویم که در 1940 پدرم، که از یافا به بیروت آمده بود، لحظه‌ای که مادر اهل دمشقِ مرا دید، مجذوب او شد. مادرم هیجده ساله بود؛ او سی و سه سال داشت. پدرم دوازده سال قبل از دانشگاه امریکایی بیروت فارغ‌التحصیل شده بود، درحالی که مادرم هنوز داشت در بریتیش سیرین ترینینگ کالج تحصیل می‌کرد.
لحظه‌ای که پدرم به حیاط عظیم عمارت خانوادگی مادرم در شهر قدیمی دمشق پا گذاشت و متوجه شد پدر تاجر او چقدر ثروتمند است، رویای ازدواج کردنش با این زن زیبا، بلند قد با چشم‌های سبز خاکستری شروع کرد به محو شدن. در پایان، این رویای خاص به حقیقت پیوست، اما خیلی از رویاهای دیگر از هم پاشیدند...
تعداد: افزودن به سبد خرید
من هنوز داشتم روی صندلی غش‌غش می‌خندیدم که سرباز دوباره از میان مه ظاهر شد...
 
نویسنده   مترجم

سعاد امیری (متولد 1351) استاد دانشگاه، نویسنده و معمار است و در رام‌الله زندگی می‌کند. او معماری را در دانشگاه امریکایی بیروت، دانشگاه میشیگان، و دانشگاه ادنبورگ اسکاتلند فراگرفت. کودکی‌اش را در فلسطین و عمان گذراند و بعدها برای تحصیل به بیروت نقل مکان کرد. وقتی در سال 1981، به‌عنوان توریست به رام‌الله بازگشت، با همسرش سلیم تماری آشنا شد، با او ازدواج کرد و همان‌جا ماند.
کتاب او «شارون و مادرشوهرم» به 19 زبان ترجمه شده است که پرفروشترین کتاب فرانسه شد و همراه با مانوئلا دویری، جایزه Viareggio ایتالیا را به‌طور مشترک کسب کردند.
امیری از سال 1991 تا 1993 عوض گروه هیأت صلح فلسطین در واشنگن دی.سی بود. همچنین در برخی گردهمایی‌های صلح زنان فلسطینی و اسرائیلی شرکت داشته است.
او مدیر و پایه‌گذار شرکت Riwaq Center for Architectural Conservation بوده که به احیای بناهای قدیمی و تاریخی فلسطین می‌پردازد.
 

گیتا گرکانی در سال 1337 در تهران به دنیا آمد. او نویسنده، مترجم و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان است و تاکنون جوایز بهترین ترجمه رمان نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1383 برای رمان «ژانوس ستاره‌ی آرزو» و همچنین جایزه‌ی ادبی پروین اعتصامی به خاطر کتاب «فصل آخر» را دریافت کرده است. وی ادبیات و نمایشنامه‌نویسی را در دانشکده هنرهای دراماتیک آموخت و سپس، ده سال سرپرست گروه تأتر و سینمای شورای کتاب کودک بود. او هم‌اکنون با همسرش و دو فرزندش در تهران زندگی می‌کند.