پندهای سورائو

پندهای سورائو

ناشر: مکتوب
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
17,000 تومان
نویسنده: فرانتس کافکا گروه سنی: بزرگسال
مترجم: گیتا گرکانی نوبت چاپ: اول - 1394
شابک: 6-0-94267-600-978 مشخصات:140 ص، قطع پالتویی، نفیس، جلد سخت
 
دو گناه کبیره‌ی انسانی وجود دارد که بقیه همه از آن‌ها سرچشمه می‌گیرند: بی‌صبری و سهل‌انگاری. بی‌صبری آدم‌ها را از بهشت بیرون می‌راند؛ سهل‌انگاری نگذاشت به آن بازگردد. یا شاید فقط یک گناه کبیره وجود دارد: بی‌صبری. بی‌صبری سبب راندن آدم‌ها شد و بی‌صبری نگذاشت بازگردند.


 
تعداد: افزودن به سبد خرید
منفی را به ما می‌آموزند، مثبت از پیش درون ماست.
 
نویسنده   مترجم

 

فرانتس کافکا (1924-1883) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی‌زبان قرن بیستم است که آثارش در زمره‌ تأثیرگذارترین آثار ادبیات غرب به‌شمار می‌رود.
او بزرگ‌ترین فرزند یک خانواده‌ یهودی ساکن پراگ بود و دو برادر کوچک‌تر داشت که قبل از شش سالگی مردند و سه خواهرش نیز در جریان جنگ جهانی دوم در اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها جان باختند.
پدرش بازرگان یهودی و مادرش زنی متعصب بود. رفتار مستبدانه و جاه‌طلبانه‌ پدر چنان محیط رعب‌انگیزی در خانواده به‌وجود آورده بود که از کودکی سایه‌ای از وحشت بر روی کافکا انداخت و در سراسر زندگی هرگز از او دور نشد.
کافکا در طول زندگیش فقط چند داستان کوتاه منتشر کرد که بخش کوچکی از کارهایش را دربرمی‌گرفت و هرگز هیچ‌کدام از رمان‌هایش (به‌جز مسخ که برخی آن را یک داستان بلند می‌دانند) را به پایان نرساند.
وی براثر بیماری سل جان سپرد  و علیرغم وصیتش مبنی بر سوزاندن آثارش، دوست نزدیک او، ماکس برود، بیش‌تر آثارش را منتشر کرده و دوست خود را به شهرت جهانی رساند. حدود 20 دفترچه و 35 نامه کافکا توسط دوریا دیامانت معشوقه وی پنهان شد، تا وقتی که تمامی‌شان در سال 1933 توسط گشتاپو ضبط گردید.
از پرآوازه‌ترین آثار کافکا، می‌توان به رمان کوتاه «مسخ» و رمان «محاکمه» و رمان ناتمام «قصر» اشاره کرد.
 
 
گیتا گرکانی در سال 1337 در تهران به دنیا آمد. او نویسنده، مترجم و پژوهشگر ادبیات کودک و نوجوان است و تاکنون جوایز بهترین ترجمه رمان نوجوانان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 1383 برای رمان «ژانوس ستاره‌ی آرزو» و همچنین جایزه‌ی ادبی پروین اعتصامی به خاطر کتاب «فصل آخر» را دریافت کرده است. وی ادبیات و نمایشنامه‌نویسی را در دانشکده هنرهای دراماتیک آموخت و سپس، ده سال سرپرست گروه تأتر و سینمای شورای کتاب کودک بود. او هم‌اکنون با همسرش و دو فرزندش در تهران زندگی می‌کند.

درباره کتاب
در این کتاب، یادداشت‌های فلسفی کافکا، یکی از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم، برای نخستین‌بار در یک مجلد، همراه با مقدمه و موخره‌ روبرتو کالاسو نویسنده‌ صاحب‌نام منتشر شده است.
فرانتس کافکا از سپتامبر سال 1917 تا آوریل سال 1918، به علت ابتلا به سل، هشت ماه در خانه‌ خواهرش در سورائو زندگی کرد. بیماری برکاتی برایش به همراه داشت، چراکه او را از قید و بند زندگی روزمره آزاد کرد تا در مجموعه‌ قطعات فلسفی، حسابش را با مفاهیمی مثل زندگی، ازدواج، خانواده و گناه تسویه کند. این «پندها» بعدها به صورت پراکنده منتشر شده است، اما روبرتو کالاسوی ناشر و نویسنده، به‌طور اتفاقی دو دفترچه‌ اصلی این متون را در کتاب‌خانه‌ی ودلیان آکسفورد پیدا و در سال 2004 منتشر کرد.
این یادداشت‌ها بازتابنده‌ عصاره‌ وجود کافکاست و علاقه‌مندان این نویسنده را با چشم‌اندازی تازه از آثار یک نابغه، موجه می‌کند.