-15% این کتاب بی‌فایده‌ است

این کتاب بی‌فایده‌ است

ناشر: مکتوب
کد کتاب: stock
موجودی: موجود نمی باشد
13,000 تومان 11,050 تومان
نویسنده: توماس مرتون گروه سنی: بزرگسال
مترجم: علیرضا تنکابنی نوبت چاپ: اول - 1394
شابک: 1-5-94267-600-978 مشخصات: 236 ص، قطع پالتویی، جلد نرم
 
شبی خواب دیدم که پروانه‌ام و از گلی به گلی دیگر می‌پرم.
بی‌خبر بودم از این‌که جوانگ‌زه‌ام.
ناگه برخاستم و باز جوانگ‌زه شدم.
ولی نمی‌دانستم که آیا من جوانگ‌زه‌ام
که خواب دیدم پروانه شده بودم
یا پروانه‌ام و خواب می‌بینم که جوانگ‌زه شده‌ام؟
تعداد: افزودن به سبد خرید
در راه راست، کس ذات خود نبازد.
برین گونه کس، آنچه وحدت یابد، خوبست.

 
نویسنده   درباره کتاب


توماس مرتون (1968-1915) راهب و عارف امریکایی و نویسنده‌ی  کتاب‌های عرفانی و مذهبی، شاعر، فعال اجتماعی بود. وی در سال 1949 به کلیسا پیوست و پدر لوئیس نامیده شد.  مرتون بیش از 70 عنوان کتاب در زمینه‌های عرفانی، عدالت اجتماعی، صلح‌طلبی نگاشته و مقالات و نقدهای چندی نیز به رشته تحریر درآورده است. از معروف‌ترین کار وی می‌توان به کتاب «هفت حکایت کوهستان» اشاره کرد.
  این کتاب برگزیده‌ای است از کتاب باستانی جوانگ‌زه که یکی از بنیانگذاران مکتبی به نام دائو شناخته می‌شود. دائو را می‌توان راه، طریقت، و یا روش طبیعت ترجمه کرد. ولی در حقیقت دائو چیزی نیست که بتوان با واژه‌ها یا منطق و استدلال دریافت. 

درباره جوانگ‌زه
از کلیه‌ی اشخاصی که دائویی‌ها را استادان خود می‌دانند و حدود شش تا سه قرن پیش از میلاد می‌زیسته‌اند، تنها می‌توان جوانگ‌زه را در مکان و زمان مشخصی قرار داد. به گفته‌ی سی‌ماچیان، تاریخ‌شناس چینی، جوانگ‌زه حدود چهار قرن پیش از میلاد، در شهری به نام منگ چشم به جهان گشود، نام اصلی‌اش جوانگ جو بود ولی لقب زه به معنی استاد به او داده شده است. وی چنان در مناظره و مباحثه در میان مردم مهارت داشت که حتی بزرگ‌ترین فیلسوفان آن دوران، یارای برابری با وی را نداشتند. او آزاده‌ای بود که برده‌ی هیچ قدرت، ثروت، مقام و مکتبی نشد.