دشمن عزیز

دشمن عزیز

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
16,000 تومان
نویسنده: جین وبستر گروه سنی: بزرگسال
تصویرگر: جین وبستر نوبت چاپ: اول - 1395
مترجم: مریم مهاجر و پسران مشخصات: 264 صفحه، قطع رقعی، مصور، سیاه و سفید
شابک: 2-8-95301-600-978  
 
داستان عاشقانه، شاد و لطیفی درباره 113 یتیم و پزشک لجوج اسکاتلندی که لبخند زدن را فراموش کرده اند، و سالی مک‌برایدِ داستان «بابا لنگ ‌دراز»، که بارها لبخند زدن را به آنها یاد می‌دهد.
 
دشمن عزیز:
می بینید، در این لحظه، بسیار حس دوستانهای نسبت به شما دارم. وقتهایی که «مکری» صدایتان میزنم، از شما خوشم نمیآید، و وقتهایی که «دشمن» خطابتان میکنم، دوستتان دارم.
میتوانید فردا ساعت چهار منتظرم باشید، و حواستان باشد که بیدار باشید! خوشحالم که فکر میکنید دوست هستیم. واقعاً، احساس می کنم چیز بسیار باارزشی را که با بیتوجهی گم کرده بودم، دوباره به دست آوردهام.
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
دشمن عزیز: می بینید، در این لحظه، بسیار حس دوستانهای نسبت به شما دارم. وقتهایی که «مکری» صدایتان میزنم، از شما خوشم نمیآید، و وقتهایی که «دشمن» خطابتان میکنم، دوستتان دارم.
 
نویسنده

جین وبستر  (1376-1916) نویسنده آمریکایی و مؤلف کتاب‌های  بی‌شماری از جمله  «بابا لنگ دراز» و «دشمن عزیز». چهره اصلی داستان‌هایش  اغلب دختر جوان، دوست داشتنی و شادی است که  به زنی روشنفکر، با اخلاق، و اجتماعی تبدیل شده است. جين وبستر سبکي ساده و روان داشته و ديدگاههاي اجتماعي و سياسي خود را در نوشتههايش مطرح ميکرد. از خصوصيات سبک وي اين است که مخاطبانش در محدودهي سني خاصي قرار نميگيرند. از اين رو، شيوه نگارش وی بسيار شبيه مارک تواين است. شايد يکي از دلايل اين تأثيرپذيري، خويشاوندي مادر جين با مارک تواين و علاقه به مطالعه زياد آثار وي در نوجواني است. جين وبستر در 11 ژوئن 1916 پس از تولد دخترش براثر تب زايمان درگذشت.
 
  مترجم
 

مريم مهاجر  متولد و بزرگ شده تهران است. وى آموختن زبان انگليسى را از يازده سالگى در مؤسسه خصوصى ميلاد آغاز كرد. نوشتن را هم از ده سالگى، دوره جنگ، در زيرزمين خانهشان.  پس از اخذ ديپلم، تحصيلات عاليه خود را در رشته نقاشى، مقطع كارشناسى در دانشگاه آزاد هنر و معمارى ادامه داد. و سپس، بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد رشته  پژوهش هنر، به تحصیل رشته انيميشن، در دانشگاه «رويال كالج آو آرت» پرداخت.
فيلمهاى كوتاه انيميشن او دخترى با موهاى كوتاه و و زندگى ادامه داشت، در جشنوارههاى بينالمللى زيادى شركت داشته و جوايزى کسب کردهاند. مريم، داستان و فيلمنامه فيلمهايش را خودش مىنويسد و در حال حاضر بهعنوان انيماتور، كارگردان، نويسنده و مترجم، در لندن مشغول بهكار است.