گروشام گرینچ

گروشام گرینچ

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
12,000 تومان
نویسنده: آنتونی هوروویتس گروه سنی: 10 سال به بالا
مترجم: نیوشا نیک نژاد نوبت چاپ: اول - 1395
تصویرگر: نیوشا نیک نژاد مشخصات: 136 صفحه، قطع رقعی، مصور، سیاه و سفید
شابک: 2-2-96016-600-978  
 
دیوید الیوت 13 ساله والدینش را مأیوس‌ کرده است. اما واقعاً حقش است که به گروشام گرینج فرستاده شود؟ جایی دور از دسترس، در وسط دریا، گروشام گرینج قرار دارد؛ مدرسه‌ای که دنیای خارج از آن بی‌خبر است. بچه‌ها باید اسمشان را با خونشان امضا کنند. معلم انگلیسی تمام بدنش با باند به هم وصل شده. توپ فوتبالش از.... خب نمی‌توانید حدس بزنید از چه ساخته شده! راز مخوفی که پشت در اتاق مدیران مدرسه پنهان شده، چیست؟ و چرا همه دانش‌آموزان نصف شب غیب می‌شوند؟ ناگهان، چیزهای بیشتری برای نگرانی دارد، چیزهایی که مهم‌تر از خرسندکردن والدینش هست. مثلاً: نجات دادن خودش!
به آن‌هایی که به دنبال ماجراجویی و کمی ترس و لرز هستند، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانند.
تعداد: افزودن به سبد خرید
دیوید الیوت 13 ساله والدینش را مأیوس‌ کرده است. اما واقعاً حقش است که به گروشام گرینج فرستاده شود؟
 
نویسنده   مترجم و تصویرگر

 
آنتونی هوروویتس احتمالاً مشهورترین و پرمشغله‌ترین نویسنده انگلستان است که برای نوجوانان داستان می‌نویسد.
زندگی اش نیز از روی داستان‌های چارلز دیکنز یا برادران گریم کپی شده است. او در 1956 در استانمور در خانواده‌ای ثروتمند و متشخص به دنیا آمد. و دور و برش پر از کلفت و پرستار بود. پدرش، تاجر ثروتمندی و مرموزی بود که ناگهان بخت از او برگشت. قبل از آنکه ورشکست  شود، پولهایش را از بانک سوئیس درآورد و به حساب دیگری با نام مستعار منتقل کرد و بعد از ان ، بی‌درنگ مرد. مادرش سالها بی‌نتیجه برای یافتن پولهای پنهان شده همه جا را گشت، اما هرگز پولی نیافت. و این چیزی بود که دیدگاه آنتونی را شکل داد. او از 8 سالگی نویسندگی را شروع کرد و در 20 سالگی به یک نویسنده خبره تبدیل شد. او 10 ساعت در روز با آرامش زیر سایه درختان باغش می‌نشیند و به نوشتن می‌پردازد. آنتونی علاوه بر مجموعه داستان‌‌های موفق الکس‌ رایدر، برای سریال‌های جنایی  نیز سناریو می‌نویسد.
 
 
نیوشا نیک‌نژاد متولد و بزرگ شده تهران است، نقاشی کردنش شاید برگردد به دوران کودکی، یک مدادشمعی قرمز و دیوارهای سفید خانه. با اینکه رشته تحصیلی‌اش مرتبط با هنر نبوده اما  تا جایی که یادش می‌آید هر گوشه و کناری مشغول کشیدن نقاشی بوده است حتی سر کلاس‌های دانشکده فنی و  مهندسی.
آموختن انگلیسی را از کودکی آغاز کرد و آموختن زبان فرانسه را در جوانی. همیشه با صراحت اعلام می‌کرد که از زندگی خارج از کشور بیزار است ، اما دست روزگار بدجوری رویش را کم کرد و او را به کشورهایی فرستاد که حتی فکر سفر به آن‌ها را نمی‌کرد چه برسد به زندگی کردن در آنجا.
 کار در زمینه کتاب کودک و نوجوان خلا تنهایی کوچ‌های اجباری را پر می‌کرد، شاید برای همین است که اسم کارهایش را گذاشته: دسترنج سال های دور از خانه! بسیاری از نقاشی‌های او در جشنواره های بین‌المللی به نمایش درآمده و او همچنان چمدان به دست از این کشور به آن کشور می‌رود ولی هرگز قلموهایش را فراموش نمی‌کند!