فرزندان شاه لیر

فرزندان شاه لیر

ناشر: جیکا
کد کتاب: check
موجودی: در انبار
10,000 تومان
نویسنده: شیلا مک گیل گروه سنی: 8 سال به بالا
تصویرگر: گونادا اسپرین  نوبت چاپ: اول -1394
مترجم: سارا محسن پور مشخصات: 40 صفحه، قطع رقعی، مصور، رنگی
شابک : 7-3-95301-600-978  
 
سال‌ها گذشت و آیوفه صاحب فرزندی نشد. آرام‌آرام حسادت او به فرزندان خواهرش زیاد و زیادتر شد و با نیروی اهریمنی‌اش برای آن‌ها دسیسه‌ای چید.
او روزی که شاه دور از قصر بود، بچه‌ها را صدا زد و گفت: «بیایید به جنگل برویم و دور از نگاه کنجکاو دیگران، اندکی بیاساییم، امروز روزی است که تیرگی و روشنایی در جهان با هم برابر است.» سپس بچه‌ها را به جنگل ــ جایی که سفره کتانی سپیدی گسترده بود ــ برد و به خوردن غذا دعوت کرد.
اما، نزدیک کردن جام‌های طلایی به دهان، همان و دگرگون شدن شاهزادگان همان!...
تعداد: افزودن به سبد خرید
شما قو شدید و برای سه مدت سی‌صد ساله قو باقی خواهید ماند، مگر این‌که مردی از شمال به زنی از جنوب برسد!
 
تصویرگر   درباره کتاب


گونادا اسپیرین در 25 دسامبر سال 1948 در شهر کوچکی نزدیک مسکو به دنیا آمد. در همان دوران کودکی استعداد هنری‌اش معلوم شد. او از مدرسه سوریکف هنرهای زیبای در آکادمی هنر مسکو و  انیستیتوی هنری استروگانف فارغ التحصیل شد. او هنر منحصربه‌فردش ــ یعنی ترکیب هنر سنتی روسی با تکنیک‌های برجسته آب‌ورنگ ــ را ارتقاء دارد. در تمام کارهای اسپیرین، مهارت و درک هنری او تصویرسازی کتاب کودک را به سطح بالایی از هنرهای زیبا ارتقاء داده است.
اسپیرین بیش از 40 کتاب زیبا تصویرسازی کرده است. 5 کتاب وی مدال طلای انجمن تصویرسازان نیویورک سیتی را کسب کرده‌اند. و 4 کتاب وی به‌عنوان «بهترین کتاب مصور سال» از طرف نیویورک‌تایمز معرفی شدند.
نقاشی‌های او علاوه بر زندگی بخشیدن به آثار نویسندگان کلاسیکی نظیر ویلیام شکسپیر، آنتوان چخوف، و لئو تولستوی، به آثار ستارگان معاصری نظیر مادونا و جولی آندروز نیز جانی دیگر بخشیده است.
نسخه اصلی نقاشی‌های اسپیرین در کتابخانه هنرهای گرافیکی دانشگاه پرینستون و چند مجموعه مجموعه شخصی در سراسر دنیا نگهداری می‌شود.
گونادا اسپیرین همراه با خانواده‌اش در نیوجرسی زندگی می‌کند.
  افسانه فراموش‌نشدی ایرلندی که به اعتقاد برخی از نسخه شاه لیر اقتباس شده است. همسر زیبا ولی شیطان صفت شاه، فرزندان شاه را طلسم کرده و آن‌ها را به مدت 900 سال به قو تبدیل می‌کند. 
اما آنچه این کتاب را از کتاب‌های دیگر متمایز می‌کند شاهکارهای تصویرسازی گونادا اسپیرین (نقاشی که جوایز بین‌المللی متعددی را کسب کرده) است که با استادی و مهارت به سبک و سیاق رنسانس قدیمی کشیده شده‌اند. تصاویری که ذائقه کودکان در درک هنر و اثر هنری را تغییر می‌دهند.
شاید بتوان گفت تصویرسازی‌های گنادی اسپیرین بزرگترین دلیل فروش این کتاب است. برای کشف تمام جزئیات ریز و پنهان در نقاشی‌های رنگارنگ و زنده‌ای که در سراسر کتاب پراکنده‌اند باید بارها و بارها به  شاهکار هنری و پر از جزئیات وی چشم دوخت.


 
درباره نویسنده
شیلا مک‌گیل گالاهان نویسنده‌ای است که برای بسیاری از کتاب‌هایش جایزه کسب کرده است. او اکنون در شهر نیویورک زندگی می‌کند.