جدید رولت قفقازی (نمایشنامه در دو پرده)

رولت قفقازی (نمایشنامه در دو پرده)

ناشر: هرمس
کد کتاب: check
موجودی: در انبار
18,000 تومان
گروه سنی: بزرگسال
نویسنده: ویکتور مِرِژکو
مترجم: آبتین گلکار
نوبت چاپ: دوم - 1399
شابک: 9789643637620
مشخصات: 88 صفحه، قطع پالتویی، کاغذ بالک، جلد نرم

 
نمایشنامه رولت قفقازی در سال 2000 در نشریه نمایشنامه‌نویسی معاصر به چاپ رسید و در سال 2002 نسخه سینمایی آن به کارگردانی فیودور پاپوف ساخته شد.
متن اثر با زبانی خشن و گاه بی‌پرده نوشته شده است. در ترجمخ نیز کوشش شده با استفاده از زبان عامیانه این خشونت و زنندگی تا حد امکان حفظ و به خواننده منتقل شود. مرژکو آگاهانه با به‌کارگیری چنین زبانی نشان می‌دهد رواج خشونت و بی‌اخلاقی در جامعه به شکل بسیار بارزی در زبان نمود می‌یابد و آن را به انحطاط می‌کشد.
 در پایان اثر، نقد کوتاهی به قلم یوری کرزوف، استاد ادبیات روسی دانشگاه ملی کی‌یف، از کتاب ادبیات معاصر روسیه آورده شده است که می‌تواند به تکمیل ذهنیت خواننده درباره نمایشنامه کمک کند.
تعداد: افزودن به سبد خرید
پرده‌های پنجره کشیده شده‌اند و واگن نیمه‌تاریک است...


درباره نویسنده:

ویکتور مِرِژکو (متولد 1937) از مشهورترین نویسندگان معاصر روس در زمینه فیلمنامه و نمایشنامه است و تاکنون بیش از پنجاه فیلم و انیمیشن براساس آثارش ساخته شده است. مرژکو در بیشتر نوشته‌های خود مشکلات اخلاقی جمعه معاصر روسیه را دستمایه کار قرار می‌دهد. در نمایشنامه رولت قفقازی نیز نویسنده با تکیه بر رویداد سیاسی پرتنشی مانند جنگ چچن، به روشنی تاثیر جنگ را بر روان مردم، بویژه نوجوانان و بر سقوط احساسات و ارزشهای انسانی نشان می‌دهد.