پنجاه ‌پنجره: گزیده داستان‌های کوتاه فارسی برای اقتباس

پنجاه ‌پنجره: گزیده داستان‌های کوتاه فارسی برای اقتباس

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
65,000 تومان
گروه سنی: بزرگسالان
گردآوری: انجمن سینمای جوانان ایران
نوبت چاپ: اول- 1399
شابک: 9786008328940
مشخصات: 344 صفحه، قطع رقعی، کاغذ تحریر، جلد نرم

 
 «باد زیر شیروانی‌های لق و زنگار گرفته شره کرده بود و صدای سمفونی ناهماهنگی شتک می‌زد توی  خلوتی بن بست ظهر پاییز. گاه و بیگاه پرنده‌ای از روی آکله‌های دور و نمور نارنجی رنگ سقف خانه‌ای جستی می‌زد و صدای بال زدن‌هایش لابه‌لای غرش‌های مختصر آسمان گم می‌شد...»
 
اگر امروز بخواهیم پر افتخارترین شاخه‌های فرهنگ و هنر ایران را در عرصه جهانی نام ببریم، دو نام به ذهن ما خواهد رسید: فیلم کوتاه و کتاب‌های کودک و نوجوان. 
بی‌شک پیوند ادبیات نوجوان و فیلم کوتاه برکات ملی و جهانی فراوانی خواهد داشت. بخش عمده‌ای از صنعت سینما در شاخه‌های مختلف متکی به اقتباس از ادبیات است و ماهیت تجربی فیلم کوتاه سنخیت مناسبی با داستان‌های کوتاه نوجوانانه دارد. همچنین، منابع ادبیات کودک و نوجوان ایران اعم از افسانه‌ها و قصه‌های عامیانه، داستان کوتاه، رمان اجتماعی، فانتزی و... منبعی غنی و راهگشا برای اقتباس سازندگان فیلم کوتاه خواهد بود. 
داستان‌های این مجموعه که براساس معیارهای ادبی و همچنین، قابلیت و تناسب لازم برای اقتباس در فیلم کوتاه (و یا انیمیشن‌کوتاه) انتخاب شده‌اند، به همت «انجمن نویسندگان کودک و نوجوان» و «انجمن سینمای جوانان ایران» تدوین گردیده و مرجعی برای اقتباس دست‌اندرکاران فیلم کوتاه و همچنین علاقمندان به ادبیات معاصر ایرانی محسوب می‌شود. 
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
داستان‌های این مجموعه که براساس معیارهای ادبی و همچنین، قابلیت و تناسب لازم برای اقتباس در فیلم کوتاه (و یا انیمیشن‌کوتاه) انتخاب شده‌اند...