فیلم ها چگونه ساخته می شوند؟ الفبای آشنایی با مراحل تولید فیلم، از اندیشه تا نمایش

فیلم ها چگونه ساخته می شوند؟ الفبای آشنایی با مراحل تولید فیلم، از اندیشه تا نمایش

ناشر: جیکا
کد کتاب: stock
موجودی: در انبار
27,000 تومان
گروه سنی: نوجوان
نویسنده: کریشنا کومار منون
مترجم: پیمان فلاحی

نوبت چاپ: اول- 1399
شابک: 9786008328971
مشخصات: 128 صفحه، قطع رقعی، کاغذ تحریر، جلد نرم

 
کتاب «فیلم‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ الفبای آشنایی با مراحل تولید فیلم، از اندیشه تا نمایش» برای کسانی نوشته‌ شده که می‌خواهند فیلمسازی شغل آینده‌شان باشد. کسانی که به این هنر به چشم یک حرفه نگاه می‌کنند، و در نتیجه این را می‌فهمند که فیلم به عنوان محصول نهایی یک حرفه، نمی‌تواند حاصل تنها یک فکر و یک دست باشد.
موقع خواندن این کتاب باید هرچه که درباره «فیلمسازی تک‌نفره»، «مستند خودنگار»، «مستند رومیزی»، «فیلمسازی موبایلی» و هرچه از این دست شنیده‌اید را فراموش کنید. سینمای حرفه‌ای، یک فرایند گروهی است: گروهی از متخصصان و هنرمندان مختلف گرد هم جمع می‌شوند تا حاصل ذهن فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده در قالب یک فیلم کوتاه یا بلند تولید شود، و به بهترین شکل ممکن به مخاطبان عرضه گردد. 
بنابراین، مسیر خلاقیت کوره‌راهی تک‌نفره در پیچ‌و‌خم بیشه‌زار نیست؛ بلکه بزرگراهی است چندبانده با چراغ‌ها و علائم متعدد راهنما که برای رسیدن سریع‌تر به مقصد می‌توانید به اتفاق همراهان خود راهی آن شوید.
کتاب فیلم‌ها چگونه ساخته می‌شوند ؟  این حقیقت را آشکار می‌کند که سینما به عنوان یک شغل حرفه‌ای چقدر جدی است و شما در مقام هنرجوی این رشته، چه دنیای وسیعی از تخصص‌های مختلف را پیش رو دارید که ممکن است در سال‌های آینده جذب‌شان شوید: فیلمنامه‌نویس، فیلمبردار، تدوین‌گر، طراح هنری، مدیر تولید، دستیار کارگردان، طراح صدا، و.... و.... (بله! قرار نیست همه شما کارگردان شوید، ولی قطعا یک سینماگر خواهید شد.)
از طرف دیگر، متن اصلی این کتاب در کشوری نوشته‌ شده که صاحب یکی از معدود صنایع واقعی سینما در جهان است و سال‌هاست که به رکورد تولید بالای هزار فیلم بلند در سال دست یافته (هندوستان). تعدد شرکت‌های خدمات گوناگون فیلمسازی در این کشور موجب شده هنرجویان فیلمسازی هم بتوانند با هزینه‌های اندک، از بسیاری فن‌آوری‌های سینمای حرفه‌ای استفاده‌کنند؛ بنابراین نویسنده شرح کاملی از این تخصص‌ها و فن‌آوری‌ها را در کتاب آورده که برای هنرجوی ایرانی ممکن است در دسترس نباشند. ولی آشنایی با این مراحل، چشم‌انداز صحیحی از روند تولید حرفه‌ای در یک گروه فیلمسازی در پیش چشم شما می‌گشاید. درکنار آن ناشر از مترجم و ویراستار خواسته تا توضیحات تکمیلی و اشاراتی برای تطبیق مندرجات کتاب با روند جاری فیلمسازی کوتاه در ایران به متن اصلی بیفزایند و امید است که حاصل کار، مفید و کاربردی از آب درآمده باشد.
تعداد: افزودن به سبد خرید
سینمای حرفه‌ای، یک فرآیند گروهی است تا حاصل ذهن فیلمنامه‌نویس، گارگردان و تهیه‌کننده در قالب یک فیلم کوتاه یا بلند تولید شود...