ترکیب بندی در عکاسی

ترکیب بندی در عکاسی

ناشر: سروش
کد کتاب: check
موجودی: در انبار
90,000 تومان
گروه سنی: بزرگسال
نویسنده: هارالد مانته
مترجم: پیروز سیار
نوبت چاپ: یازدهم- 1399
شابک: 9789641201823
مشخصات: 107صفحه، قطع خشتی بزرگ، جلد شمیز

«تمامی قلمروهای هنر از قبیل نقاشی، پیکرتراشی، تئاتر، موسیقی، سینما و غیره با اصول یکسانی اداره می‌شوند...؛
فقط وسایل اجرا از رشته‌ای به رشتۀ دیگر عوض می‌شود.»
(هارالد مانته)
.
 
 
ترکیب‌بندی یا کمپوزیسیون، فن استفاده از نور، رنگ و  زاویه دوربین با زاویه دید و تعیین مکان شخص یا شی هنگام عکاسی و فیلم‌برداری و  یا نقاشی استکتاب «ترکیب‌بندی در عکاسی» از جمله آثاری است که به جنبه‌های هنری عکاسی می‌پردازد. هارالد مانته نویسنده این اثر می‌کوشد بخشی از یافته‌های پاول کله و واسیلی کاندینسکی (که در جلد دوم و نهم از رشته کتاب‌های باوهاوس مطرح شده‌اند) را بر عکاسی انطباق داده و دراین کتاب گردآوری کند.
این کتاب به ترکیب‌بندی در عکاسی می‌پردازد و تحلیل موشکافانه‌ای از سازه‌های تصویر و نیز مثال‌های یک عکاسی عالی را در اختیارتان قرار می‌دهد که در نوع خود کم‌نظیر است. سادگی کتاب هارالد مانته تلقی آسان‌تری از هنر عکاسی است. وی به نشان دادن عکس بسنده نمی‌کند بلکه به کمک طرح‌ها هریک از عناصر سطح دوبعدی را تجزیه   و نمایان می‌سازد. هرچه موضوع عکس ساده‌تر باشد و عناصر ترکیب‌بندی‌اش محدودتر، کوچک‌ترین جزئیات اهمیت بیشتری می‌یابند و این جزئیات عکاس را یاری می‌دهد تا فضایی برای قاب گرفتن عکس خود انتخاب کند که به خوبی به آن ساختار ببخشد
 کتاب در 5 فصل سازمان یافته است:
  • قطع
  • نقطه
  • خط
  • سطح
  • تضادها
 
 
اصل این کتاب به زبان آلمانی است و قبلا به دو زبان انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است. ترجمه فارسی این کتاب توسط پیروز سیار از  نسخه فرانسوی آن صورت گرفته و گوشه‌هایی از اصول بنیادی هنر ترکیب‌بندی را نشان می‌دهد.
تعداد: افزودن به سبد خرید
کتاب «ترکیب‌بندی در عکاسی» از جمله آثاری است که به جنبه‌های هنری عکاسی می‌پردازد...