جدید کمپین تبلیغاتی بازرگانی (از ایده تا اجرا)

کمپین تبلیغاتی بازرگانی (از ایده تا اجرا)

ناشر: چاپ و نشر بازرگانی
کد کتاب: z201
موجودی: در انبار
44,000 تومان
 
گروه سنی: بزرگسال
نویسنده: دکتر محمد بلوریان تهرانی
نوبت چاپ: اول - 1397
شابک: 3497-468-964-978
مشخصات: 340صفحه، قطع وزیری، کاغذ تحریر، سیاه و سفید

 


صفر تا صد کمپین تبلیغاتی در ایران​
 
شما هر روز در معرض دریافت صدها پیام تبلیغاتی هستید. این پیام‌ها از رسانه‌های متنوع و مختلفی مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات، تابلوهای شهری و بین‌شهری، پوستر، بروشور، کاتالوگ، تراکت، اینترنت، پیام کوتاه و چندین محمل دیگر به سمع و نظر شما می‌رسد.
بعضی از این پیام‌ها نظرتان را جلب می‌کند و در همان لحظه یا همان محل به دقت به آن گوش می‌کنید، نگاه می‌کنید یا فکر می‌کنید. برخی دیگر را نمی‌پسندید و از آن می‌گذرید. مضمون و مفهوم بعضی از آن‌ها را به یاد می‌سپارید و بعداً نیز تعقیب می‌کنید. برخی دیگر را به دیگران معرفی و بازگو می‌کنید. شما چه بخواهید و چه نخواهید گوش، چشم و حتی حواس دیگر خود را در معرض تهاجم تبلیغاتی قرار داده‌اید و از آن گریزی ندارید.
اگر بخواهید آخرین پیام‌های دریافتی را از حافظه نزدیک خود بیرون بکشید شاید ده مورد را نیز نتوانید کاملاً بازگو کنید. در مورد بعضی‌ها، فقط نام محصول را به‌یاد می‌آورید. برخی دیگر را از لحاظ جاذبه‌ها یعنی طنزآمیز بودن یا علمی و مستند بودن به‌خاطر می‌آورید. در مورد چند پیام دیگر تصاویر را در ذهن خود مجسم می‌کنید و ...
از جانب دیگر شنیده‌اید یا تجربه کرده‌اید که هزینه‌های تبلیغات بازرگانی نه تنها در کشور ما بلکه در همه جای دنیا خیلی سنگین است، پس چرا علی‌رغم این هزینه سنگین، همه کارها و فعالیت‌های تبلیغاتی موفق نیستند؟ چرا به‌خاطر سپرده نمی‌شوند یا در هنگام لزوم به‌خاطر نمی‌آیند؟
دانستن و آگاهی از اصول تبلیغات به‌عنوان یک علم میان رشته‌ای که مانند یک اختاپوس هر پایش در یک زمینه علمی مانند اقتصاد، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، هنر، ادبیات، گرافیک، نقاشی، فیلم‌سازی و کارگردانی، چاپ و ... درگیر است، شما را قادر می‌سازد سهمی در برنامه‌ریزی و اجرا و یا کنترل فعالیت‌های تبلیغاتی کسب و کار خود داشته باشید.
فضای کار و کسب یعنی مجموعه‌ای از سازمان‌ها، قوانین، روش‌ها، رقبا، افراد، دستگاه‌های ناظر دولتی و حتی کتب و مقالات و ادبیات موضوعی است. این فضا در شرایط فعلی اقتصاد و تجارت ایران بسیار پیچیده، پرتلاطم، متغیر و پرریسک است. برای غلبه بر مشکلات اقتصادی و تجاری، تنها سخت‌افزار، سرمایه و تجهیزات کفایت نمی‌کند و باید به نرم‌افزارها یعنی اطلاعات، مدیریت و دانش تخصصی مربوط به هر رشته نیز توجه نمود.
بنگاه‌های اقتصادی ایران، در هر مرحله از عمر سازمان یا عمر محصول که باشند، باید ابزار اطلاع‌رسانی و تبلیغات آنان به موازات پیشرفت‌های تکنولوژیک، قابل مقایسه و برابری با ابزارهای ارتباطی و رقابتی سایر عرضه‌کنندگان داخلی و خارجی باشد.
تبلیغات بازرگانی، رشته جدیدی نیست. نگاهی به سابقه هر بنگاه اقتصادی نشان می‌دهد، این فعالیت به موازات فعالیت تولید آن سازمان آغاز شده، ولی گاهی اوقات متولی معینی نداشته و در بسی موارد تداوم و تناوب آن مورد قبول نبوده است. بنابراین، در مدیریت نوین و در عصر رقابت، فعالیت تبلیغاتی، یکی از چهار رکن اصلی هر سازمان است و مدیران ارشد و استراتژیست‌های هر سازمان باید تناسب لازم در تخصیص منابع کمیاب به چهار حوزه محصول، توزیع، تبلیغ و قیمت را در هر کدام از بخش‌های بازار و مشتری رعایت نمایند تا حصول به جایگاه موردنظر در ذهن مصرف‌کننده میسر شود.
کتاب «کمپین تبلیغات تجاری» با قلمی بسیار روان و در نهایت ایجاز و خلاصه‌گویی، بحث تبلیغات و لزوم طراحی و تنظیم یک برنامه هدفمند و مهندسی شده برای رسیدن به اهداف تجاری را مطرح و به رشته تحریر کشیده‌اند.
کتاب کمپین تبلیغاتی بازرگانی (از ایده تا اجرا)، تألیف محمد بلوریان تهرانی
تعداد: افزودن به سبد خرید
بنگاه‌های اقتصادی ایران، در هر مرحله از عمر سازمان یا محصول که باشند، باید ابزار اطلاع‌رسانی و تبلیغات‌شان به موازات پیشرفت‌های تکنولوژیک...


نویسنده 


محمد بلوریان متولد سال 1325، مدرس و محقق مارکتینگ و عضو هیأت علمی دانشگاه است. وی پس از اخذ لیسانس اقتصاد از دانشگاه تهران در سال 1348، برای دریافت فوق لیسانس MBA خود رهسپار دانشگاه دولتی کالیفرنیا شد و در آخر با مدرک دکترای بازاریابی و تبلیغات از دانشگاه ایندیانای آمریکا فارغ‌التحصیل شد.