فرانت آفیس

فرانت آفیس

ناشر: فوژان
کد کتاب: ec-foj-960410
موجودی: در انبار
18,000 تومان
نویسنده: سید امید آقامیری گروه سنی: بزرگسال
شابک: 8-68-7298-600-978 نوبت چاپ: اول - 1396
مشخصات: 134صفحه، قطع وزیری، جلد شمیز  
   
 
این کتاب به ذکر و بررسی نکات ناگفته هتل و هتلداری می‌پردازد. و باتوجه به تخصص نویسنده و تجربه عملی وی در این حوزه، مطالب کتاب به‌گونه‌ای سازماندهی شده‌اند که ضمن تلفیق مطالب تئوری و عملی، عاری از پیچیدگی کلام بوده و مخاطب به راحتی می‌تواند با مطالب ارتباط برقرار کند.

برخی مباحث این کتاب  عبارتند از:
ـ ​کلیات صنعت هتل‌داری (روادید ـ گذرنامه ـ انواع هتل ـ درجه‌بندی هتل‌ها و...)
ـ فرانت آفیس و اجزای آن
ـ انجام امور قبل از ورود مهمان
ـ تخصیص اتاق به هنگام ورود
ـ صندوق مرکزی هتل و تسویه حساب با مهمان
​ـ راهبردهای قیمت‌گذاری در هتل‌ها
 
تعداد: افزودن به سبد خرید
صنعت جهانگردی یکی از صنایع رو به رشد است که در دهه های اخیر در افزایش درآمد کشورها و نزدیکی ملت ها نقش مهمی داشته است...
 
نویسنده    
   
سید امید آقامیری، کارشناس ارشد مدیریت هتلداری، دکترای مدیریت استراتژیک و متخصص امور هتلداری با 20 سال سابقه در صنعت هتلداری و گردشگری است. عمده فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی‌اش نیز در زمینه صنعت هتلداری و گردشگری است. وی همچنین، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی، مدرس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی، استاد مدعو دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مربی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دروس هتلداری است. فعالیت‌های عمده پژوهشی ایشان شامل بازاریابی در صنعت هتلداری، فرانت آفیس و لاندری در هتل، مدیریت کیفی هتلداری، رزرواسیون در هتل، گردشگری مذهبی، توسعه پایدار گردشگری و ضرورت به‌روز‌کردن آموزش کارکنان در صنعت هتلداری می‌شود. از جمله فعالیت‌های اجرایی آقامیری می‌توان به معاونت امور اداری و مدیر امور اداری شرکت توسعه گردشگری ایران، مدیر فرانت آفیس، مدیر داخلی و مدیر امور اداری هتل لاله سرعین و مجتمع آب‌درمانی سبلان، مدیر تجهیز و راه‌اندازی هتل وندا کاشان و هتل جمیل قم و هتل بیستون کرمانشاه، مدیر هتل صخره‌ای لاله کندوان و مدیر بازاریابی و فروش شرکت توسعه گردشگری ایران (گروه هتل‌های لاله) اشاره کرد.