ویولن‌ها، گه‌گاه

ویولن‌ها، گه‌گاه

ناشر: فرهنگ آرش
کد کتاب: Ar-ara-960711
موجودی: موجود نمی باشد
8,000 تومان
نویسنده: فرانسواز ساگان گروه سنی: بزرگسال
مترجم: آرش نقیبیان نوبت چاپ: اول- 1392
شابک: 0-85-9299-964-978 مشخصات:120ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
آه! نه، آنتوان من دیگر در سنی نیستم که بتوانی مرا بترسانی. برای دستور دادن، تصمیم گرفتن و دست کشیدن مردها دوره‌ای وجود دارد. ولی تو از آن دوره گذشته‌ای، و دوره‌ی فرمانفرمایی و معاشقه را هم پشت سر گذاشته‌ای. دیگر فرصت باقی نیست: تو وارث ِ جوان و ثروتمندی نیافته‌ای که دوباره به دامت بیاندازد. ولی من چرا.
تعداد: افزودن به سبد خرید
می‌خواهی با این احمق سرکنی و مرا از پا بیندازی. بهتر بگویم، مرا ناظرِ عشقِ بی‌ثمرت کنی. این‌طور نیست؟
 
نویسنده    


فرانسواز ساگان نمایشنامه‌نویس فرانسوی در ژوئن 1935 در کاژارک فرانسه در خانواهده‌ای مرفه به دنیا آمد. او به رغم امکانات تربیتی خوبی که در خانواده بورژوایش در اختیار داشت، در تحصیل درخشان و موفق نبود و پس از زیرپا گذاشتن مقررات مدرسه راهبه‌های کاتولیک، از مدرسه احراج شد و در سال 1953، ظرف هفت هفته کتاب معروف و پرآوازه‌اش «سلام بر غم» را نوشت که در سال 1954 در عرض چند روز به چاپ مجدد رسید و سپس به 22 زبان ترجمه شد.
ساگان بیش از 40 رمان و نمایشانه نگاشته است اما اهمیت و شهرت او درواقع از قهرمانان داستان‌هایش بیشتر بود. به گفته منتقدان ادبی، ساگان گرچه هرگز به‌عنوان یک نویسنده بزرگ فرانسوی مطرح نشد، اما یکی از پدیده‌های نادر ادبیات این کشور در قرن بیستم به شمار می‌آید.
ساگان پس از تصادف مهلکی در سال 1957، با بیماری، اعتیاد به مواد مخدر، الکل و دارو و معالجات متعدد دست به گریبان بود و سرانجام پس از آنکه چند روز به دلیل نارسایی قلبی و ریوی در بیمارستان بستری بود در بامداد 24 سپتامبر 2004 بر اثر شدت بیماری در 69 سالگی درگذشت.