بیراه

بیراه

ناشر: فرهنگ آرش
کد کتاب: out
موجودی: موجود نمی باشد
12,000 تومان
نویسنده: پاتریک مودیانو گروه سنی: بزرگسال
مترجم: آرش نقیبیان نوبت چاپ: سوم- 1393
شابک: 3-84-9299-964-978 مشخصات:184ص، قطع رقعی، جلد نرم
 
برنده جایزه نوبل ادبیات 2014 / برنده‌ی جایزه بزرگ آکادمی فرانسه
 
گفتگوهای احمقانه، حرف‌های بی‌ارزش و بیهوده، افراد بی‌خاصیت. این‌ها برایم اهمیت نداشت. آن‌چه برایم مهم بود حضور در خلوت کسانی بود که سه هفته تمام مثل ارواح وارد زندگی‌ام شده بودند و تمام این مدت به دنبال راهی بودم تا به گروهشان نفوذ کنم. تمام آن شب مثل یک فیلم در مقابل چشمانم ضبط شده است. به خوبی به یاد دارم، در حین این حرف‌ها بود که زن پیشخدمت با پیشبند سفید و تمیزش آماده بودن شام را به اطلاع حاضرین رساند. سیلوین کوییمپ پیشنهاد کرد:
       ـ هوا خیلی خوب است، می‌‌توانیم در همین ایوان شام را بخوریم.
تعداد: افزودن به سبد خرید
زن موحنایی عادات عجیبی دارد، به نظر می‌‌رسد اهل خودنمایی و تظاهر است، وگرنه چرا دائما جواهراتی را استفاده می‌‌کند که با شلوارک سوارکاری‌اش در تضاد است؟
 
نویسنده    


پاتریک مودیانو نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس فرانسوی مودیانو در 30 ژوئیه 1945 در فرانسه در حومه غربی شهر پاریس به دنیا آمد. مادرش هنرپیشه‌ای بلژیکی و پدرش یک یهودی‌ اهل ایتالیا بود.
او یکی از چهره‌های برجسته و نوجوی ادبیات مدرن فرانسه محسوب می‌شود که آثارش هم تحسین منتقدان ادبی را برانگیخته و هم خوانندگان فراوانی دارد. مودیانو جوایز متعددی کسب کرده که از آن جمله می‌توان به جایزه بزرگ آکادمی فرانسه برای ادبیات (1972)، جایزه گنکور برای رمان خیابان بوتیک‌های تاریک (1978)، جایزه دل دوکای (2010)، جایزه دولتی اتریش برای ادبیات اروپا (2010)، جایزه نوبل ادبیات برای رمان بیراه (2014) اشاره کرد.